Що відбувається на кордоні Білорусі та України — деталі (ВІДЕО)

Військова техніка у Білорусі. Фото: bel-news.by

Міністерство закордонних справ (МЗС) України виступило із заявою, в якій закликало Білорусь відвести війська від українського кордону на відстань, що перевищує дальність ураження білоруських вогневих систем. Під виглядом навчань Білорусь стягує війська, озброєння та інженерну техніку в Гомельську область поблизу кордонів України. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), інформує FREEДОМ.

Дії Мінська в Києві назвали “недружніми”. У МЗС України наголосили, що проведення білоруських навчань поблизу українського кордону і, зокрема, Чорнобильської атомної електростанції (АЕС) створює загрозу національній безпеці України та світовій безпеці загалом.

“Закликаємо посадових осіб Республіки Білорусь не робити трагічних для власної країни помилок під тиском Москви, а її збройні сили — припинити недружні дії та відвести війська від державного кордону України на відстань, що перевищує дальність ураження наявних у Республіці Білорусь систем вогню. Наголошуємо, що Україна ніколи не чинила і не збирається чинити жодних недружніх дій проти білоруського народу”, — йдеться в заяві МЗС України.

Моніторингова група “Беларускі Гаюн” зазначає, що білоруське угруповання, яке перекидають до українського кордону, не несе реальної загрози.

“Угруповання, сконцентроване біля кордону з Україною, становить приблизно 1 100 осіб особового складу, і ця кількість перекинутих до кордону сил не становить загрози для України. Також звернемо увагу, що війська розташовані на глибині до 50 км від кордону. Ми вважаємо, що поточна ескалація обстановки на кордоні переслідує інформаційні та політичні, а не військові цілі”, — пише моніторингова група “Беларускі Гаюн” у Telegram.

“Щодо Білорусі. Не варто панікувати, станом на сьогоднішній день всі “загрози наступу з Білорусі” виключно інформаційні, не більше. Сили оборони контролюють ситуацію”, — зазначив керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко.

Попри стабільну ситуацію на кордоні з Білоруссю, українські Сили оборони готові до будь-якого сценарію.

“Ми зміцнюємо як лінію кордону, так і прикордоння у фортифікаційному відношенні, щоб наші хлопці мали змогу відбити будь-яку атаку, хто б до нас не спробував вдертися з території Білорусі — чи то білоруські підрозділи, чи то російські. Зараз Росія не має на території Білорусі достатнього угруповання або сил, які вона могла б залучити для вторгнення на територію України”, — повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі марафону “Єдині новини”.

Тим часом у Білорусі не припиняється інформаційна пропагандистська кампанія, яка стартувала з новою силою з початку операції ЗСУ в Курській області. 25 серпня держсекретар Радбезу Білорусі звинуватив Україну нібито в розвідувальній діяльності та наголосив, що на посилення білоруського кордону перекинуто танки, авіацію, реактивні системи залпового вогню “Полонез” та іншу техніку. А все, мовляв, тому, що Київ нібито тримає поблизу кордонів із Білоруссю понад 120 тис. військових. Раніше те ж саме заявляв і сам Лукашенко.

“Це живе у хворій свідомості білоруських генералів про те, що Україна перекидає то туди, то сюди, тому що з цього боку якихось масових рухів не помітно. Ті хто стояв, ті стоять на місці і нікуди вони не поділися. Лукашенко занепокоївся і спантеличений. Чому? Повертаємося до Курської області. Для Олександра Лукашенка найгіршим був би сценарій, якби Путін заявив, що це війна і агресія, і почав би апелювати до ОДКБ, тому що в такому разі потрібно вступати у війну. А вступати у війну для Білорусі як мінімум ризиковано. По-перше, не така велика армія, а по-друге, настрої”, — прокоментував ситуацію політичний аналітик Ігар Тишкевич.

Експерти впевнені, що Лукашенко з одного боку намагається вислужитися перед Путіним, а з іншого — не хоче вступати у війну Росії проти України.

“Лукашенко намагається вислужитися перед Путіним, виправдатися за свою бездіяльність: симулює активне перекидання військ. Це правда, що до 1 000 військових було перекинуто за останні два тижні, але насправді така ротація відбувалася і раніше. Тому не можна говорити, що коїться щось незвичайне”, — пояснив журналіст, політичний діяч Білорусі, радник Світлани Тихановської Франак Вячорка.

Експерти впевнені, що дії білоруського диктатора — не більше, ніж інформаційна компанія, покликана відвернути на себе увагу українських Сил оборони, мовляв, таким чином Мінськ намагається застопорити успішний наступ ЗСУ в Курській області.

Читайте також: Поблизу кордону України з боку Білорусі не спостерігається переміщення техніки та військових, — ДПСУ

Прямий ефір