Після завершення розв’язаної Росією війни можна очікувати на вступ України до НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.
“Коли я кажу про кроки, які повинні зробити або про які ми просимо, з двох сторін вони повинні йти. Це така дорога з двостороннім рухом, що НАТО йде назустріч Україні, і Україна в НАТО. Зрозуміло, що після того, як буде завершена ця війна і буде, звісно, наша перемога, тільки тоді ми можемо розраховувати на членство України в НАТО”, — сказав він.
Разом із цим, на думку Чернєва, за цей час Україна може зробити багато домашньої роботи, не чекаючи на момент набуття членства, паралельно з контрнаступом ЗСУ і звільненням тимчасово окупованої Росією української території.
“Саме про це ми говоримо. І ці пункти, які теж були закладені і в декларацію Парламентської асамблеї НАТО і які ми очікуємо побачити у фінальному комюніке на саміті. Наприклад, створення Ради Україна — НАТО або підтвердження всеосяжного цього пакета допомоги, яка нам допоможе перебудовуватися на стандарти й принципи НАТО. А Рада Україна — НАТО, з якої трансформується комісія, дасть змогу створити вже підрозділ у цій раді, який буде відповідати за конкретний кожний напрямок і більше дозволятиме нам інтегруватися де-факто до НАТО для того, щоб після нашої перемоги минуло зовсім небагато часу, і необхідно було тільки ухвалити політичне рішення нашим партнерам. А не ще якісь технічні розв’язувати питання. Ось про це ми й говоримо. Ось про це якраз-таки, я сподіваюся, що це буде закріплено, про ці кроки буде проговорено і закріплено у фінальному комюніке на саміті у Вільнюсі”, — резюмував голова Постійної делегації України в ПА НАТО.
Читайте також: Канада виступає адвокатом України щодо членства в НАТО, — Чернєв
Як повідомлялося раніше, на майбутньому саміті НАТО у Вільнюсі члени Північноатлантичного альянсу планують розглянути майбутню архітектуру безпеки Європи та місце України в ній. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Може йтися про прискорену процедуру вступу Грузії та України до НАТО без плану дій щодо членства — за прикладом Швеції та Фінляндії.