Якщо Рада безпеки ООН не зможе ухвалювати необхідних рішень для підтримання міжнародного миру та безпеки, набирає чинності Генеральна Асамблея. Вона може і має право займатися зараз питаннями міжнародного миру та безпеки через те, що Російська Федерація сьогодні зловживає своєю присутністю серед країн-учасниць ООН. З ініціативи України було задіяно резолюцію Генеральної Асамблеї про єдність на користь миру. Про це розповів надзвичайний та повноважний посол, виконуючий обов’язки міністра закордонних справ у 2008 році Володимир Хандогій в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA. Він нагадав, що РФ давно вийшла зі складу цивілізованих держав, порушуючи міжнародне право. Зокрема, Росія ставить вище за все внутрішні закони, а не міжнародні норми.
Читайте також: Росія помиляється: Придністров’я не хоче воювати за неї – Тенасе
“Те, що для них більше міжнародні закони не писані, дещо пройшло повз увагу міжнародних інстанцій, і не отримало, на мою думку, належної оцінки. Тому до цього просто, потрібно повернутися, і, зрештою, це може бути одним із важливих аргументів у розмові про право РФ посідати місце в міжнародній організації, якщо вона апріорі не готова приймати рішення цієї організації. Тому питання зараз делікатне, але виноситься на порядок денний: як Російська Федерація опинилася в Організації Об’єднаних націй? Я особисто був свідком того, як Росія посіла місце Радянського Союзу в ООН. Я тоді працював в ООН і добре пам’ятаю той період. Тоді зіграла так звана, ми всі любимо це слово, політична доцільність. Держави Заходу були найбільше стурбовані, щоб ядерна зброя Радянського Союзу не залишилася без нагляду, і тому вони легко пішли на кулуарне рішення в Біловезькій Пущі, і далі вона була підтверджена так званими лідерами країн СНД. Вони за замовчуванням погодилися з тим, що Росія не стала правонаступником, вона стала продовжувачем членства СРСР в ООН”, – резюмував Хандогій.
Член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський раніше заявив, що ООН не виконала місію щодо недопущення війни у центрі Європи. Також гість ефіру наголосив, що є всі правові підстави оскаржити саме перебування РФ у Раді безпеки ООН.
Читайте також: До шостого пакета санкцій ЄС планують внести обмеження на нафту з РФ. Його можуть затвердити вже 10 травня