Що означає для РФ відхід компанії-розробника технологій для буріння свердловин SLB — коментар експерта

Ілюстративний колаж: zn.ua

РФ після відходу з російського ринку компанії-розробника технологій для буріння свердловин SLB може продовжити отримувати обладнання через треті країни. Таку думку сьогодні, 17 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Він зазначив, що ця компанія посіла істотне місце в нафтовидобувній та газовидобувній галузях Росії.

“І якщо говорити саме про російський ринок нафтовидобутку й газовидобутку, то, в принципі, ключовий фактор залежності від цієї компанії… Найбільш затребуваний вид технічної допомоги для свердловини, щоб вона давала більше дебіту, більше газу, більше нафти, — це технологія гідророзриву. Ось вона найпопулярніша. І ось десь на 50% весь ринок, нафтовидобувна і газовидобувна галузі саме залежали від Schlumberger (стара назва компанії SLB, — ред.)”, — пояснив експерт.

Він не виключає, що буде реалізовано механізм перереєстрації компанії на російські юридичні особи або фізособи, щоб залишитися на ринку РФ і при цьому уникнути санкцій.

“І ось в історії зі Schlumberger, я думаю, ми побачимо розвиток подій, але дуже схоже на те, що вони залучать саме такий механізм… Але, в принципі, вони просто обходять це через треті країни: через треті компанії, через посередників будуть поставки цього обладнання… І я думаю, що ми побачимо успішну спробу обійти санкції… Тобто ніби пішли з ринку, ну, десь там потім буде умовний Іван Іванов, який буде представляти вже інтереси цієї компанії й буде спочатку отримувати там програмне обладнання для комп’ютерів, для сервісної служби, і все це буде вже передавати далі вже російським компаніям, скажімо так, офіційно”, — сказав Корольчук.

Читайте також: У Росії істотно скоротилися доходи від експорту нафти — деталі (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що найбільша у світі компанія з обслуговування нафтових родовищ SLB (колишня Schlumberger) заявила про припинення постачань продукції та технологій до Російської Федерації з усіх підприємств у відповідь на подальше розширення міжнародних санкцій.

У квітні Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло SLB до переліку міжнародних спонсорів війни.

Прямий ефір