Створити умови, у яких Росія зможе продовжувати війну — у цьому сенс плану перемоги. Так президент України Володимир Зеленський заявив за підсумками візиту до Італії та зустрічі з прем’єр-міністром країни Джорджею Мелоні, повідомляє FREEДОМ.
Реалізація першого пункту плану перемоги дозволить завдати диктатору Путіну геополітичної поразки. Про це президент Володимир Зеленський заявив на полях саміту “Україна — Південно-Східна Європа” в Хорватії. За його словами, запрошення країни до НАТО стане сигналом для Кремля щодо більшої рішучості партнерів Києва.
“Ситуація на полі бою створює можливість зробити цей вибір — вибір на користь рішучих дій після завершення війни не пізніше 2025 року. І ми розраховуємо на лідерство президента Байдена. Ми розраховуємо на сильні та мудрі кроки Великобританії, Франції, Німеччини та Італії, які принесуть безпеку та мир до Європи. І ми розраховуємо на кожного з вас, усіх вас. Разом ми зможемо досягти всього, що нам потрібно”, — наголосив Зеленський.
Після участі в саміті в Хорватії Володимир Зеленський вирушив до Великобританії, де провів зустріч із прем’єр-міністром Кіром Стармером та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Сторони домовилися опрацювати план перемоги разом із союзниками.
“Я радий вітати вас обох тут — і президента Зеленського. Ми весь день обговорювали план перемоги”, — сказав Стармер під час зустрічі із Зеленським та Рютте.
Україна не піде на припинення вогню вздовж нинішньої лінії фронту та визнання втрати територій замість гарантій безпеки від США та вступу до Євросоюзу. Про це Володимир Зеленський заявив за підсумками переговорів із президентом Франції Еммануелем Макроном. На зустрічі в Парижі, крім формули миру, лідери держав обговорили те, що посилить Україну на полі бою — спільне виробництво зброї та дозвіл використовувати далекобійні боєприпаси для ударів вглиб російської території.
“Це не тема наших дискусій — будь-яке припинення вогню. З іншими союзниками ми також про це не говорили. Я бачив у ЗМІ щось, було багато інформації, що я приїхав говорити про припинення війни. Ні. Це неправда. Я не знаю, звідки це. Росія багато працює зі ЗМІ, з дезінформацією, тож це зрозуміло”, — зазначив президент України.
Роботу над формулою миру Київ планує завершити до листопада 2024 року та подати її на полях другого Саміту миру. Проте план перемоги розрахований на рішучі дії партнерів уже найближчими місяцями. Це — гарантії безпеки, постачання зброї та фінансова допомога. Крім того, документ включає пункт, пов’язаний з операцією ЗСУ в Курській області.
“Головне — посилити позиції України та наші відносини з нашими найближчими партнерами таким чином, щоб ми створили необхідні умови, справедливу атмосферу для чесної дипломатії. Світ бачить, що Росія ігнорує реальну дипломатію та формулу миру, яку ми запропонували, щоб закінчити цю війну справедливо на основі Статуту ООН. Коли ж і якщо ми реалізуємо план перемоги завдяки співпраці з нашими партнерами, Росія більше не зможе продовжувати цю війну і буде примушена до миру”, — впевнений Володимир Зеленський.
Тим часом Кремль поки що не готовий до дипломатії. Американські чиновники на умовах анонімності повідомили журналістам, що Москва кидає всі сили на продовження бойових дій. У хід йде розконсервована радянська військова техніка та сотні тисяч одиниць особового складу.
“Згідно з останніми оцінками американських військових, прагнення придушити українські позиції лише чисельною перевагою дорого обходяться російським збройним силам. За оцінками США, з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року російські війська втратили 600 тис. людей убитими та пораненими. Це перевищує кількість втрат Росії у будь-якому конфлікті після Другої світової війни”, — йдеться у публікації видання “Голос Америки”.
Раніше Володимир Зеленський заявляв про те, що представники Росії мають взяти участь у другому Саміті миру. Однак досі сигналів про готовність до справедливих переговорів із Москви не було.
Читайте також: План перемоги може стати надійним мостом між нинішньою ситуацією та миром, якого ми всі прагнемо, — Зеленський у 961-й день війни