Що на практиці означає “примусити Росію до миру”, пояснив політолог

Ілюстрація: pixabay.com

Створити умови для примусу Росії до миру — означає показати країні-агресору, що підтримка України настільки сильна, що їй не вдасться реалізувати свої цілі у війні. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.

“Фраза “примусити до миру” викликає одразу такі асоціації, начебто це беруть за шкірки і тягнуть. Але насправді ми розуміємо, що РФ — ядерна держава, яка утримує тільки в Україні пів мільйонну армію. “Примусити до миру” — це лише мовний зворот. Насправді це означає створити умови. Це показати, що в України є настільки сильна, серйозна, довгострокова підтримка, що Російська Федерація жодним чином не зможе, ні в короткостроковій, ні в середньостроковій перспективі, реалізувати жодну з цілей, які вони перед собою ставили у війні проти України. Саме про цей план української перемоги зараз говорить українська делегація в Нью-Йорку (на Генасамблеї ООН, — ред.)”, — сказав Попов.

Деякі пункти плану перемоги вже коментують. Вони були озвучені президентом України. Відомо, що в документі є військова складова. Це гарантії поставок озброєнь, зокрема і для нових бригад Сил оборони, пояснив політолог.

“Це додаткові системи протиракетної та протиповітряної оборони. Це, зокрема, дозвіл на застосування американських ракет по військових об’єктах на території Росії. Не в глибині території, як стали постійно вказувати в ЗМІ. Насправді йдеться про 300 км, максимум — 500 км. Тобто, це ті військові об’єкти в РФ, які безпосередньо задіяні в атаках проти України. Київ не ставить питання про те, щоб бомбити Єкатеринбург, Петербург чи Москву. Хоча російська пропаганда може про це говорити”, — сказав політолог.

Є в плані перемоги України й економічний компонент, продовжив Попов.

“У Нью-Йорку підписали чергову досить серйозну декларацію про те, щоб надати Україні кредит під заставу заморожених російських активів. Це означає, що українська економіка зможе працювати наступного року без будь-якого дефіциту, фінансувати і соціальні видатки, і оборонно-промисловий комплекс, і військові видатки. Тобто це теж аргументи”, — акцентував спікер.

Також є і дипломатичні аргументи для того, щоб створити умови для майбутніх переговорів про мир.

“Це стосується того, скільки країн на чиї саміти і на чиї робочі групи ходять. За цим усі спостерігають. Тобто, якщо західні союзники максимально долучаться, щоб залучити до робочих груп за українським планом, до підготовки Саміту миру країни, які вагаються, тоді в нас вийде критична маса. І ось тоді ми говоритимемо про те, щоб не те, що примусити Росію до участі, але створити ситуацію, в якій не брати участь буде неможливо. Хоча, можливо, і нам доведеться йти на певні компроміси, але не на такі, які ставить Росія на сьогодні”, — резюмував Попов.

Читайте також: Одна з цілей плану перемоги — продемонструвати агресору силу єдності держав і примусити його до миру, — Мережко

Раніше президент Володимир Зеленський, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН з підтримання миру та безпеки України, заявив, що війна РФ має завершитися справедливим миром, а не бути замороженою.

Читайте також: План перемоги України не передбачає ні заморозку конфлікту, ні здачу територій, — Подоляк

Прямий ефір