Що може прискорити контрнаступ ЗСУ, розповів Снєгирьов

Українські військові. Фото: Facebook/Командування морської піхоти

Без переваги у повітрі, без систем інженерного розмінування, без систем радіоелектронної боротьби, тобто того, що забезпечує успіх у сучасному бою, Збройні сили України перейшли у контрнаступ. Ці чинники вплинули на ефективність контрнаступальної операції. Про це сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Збройні сили України перейшли в контрнаступ, використовуючи тактику розмінування часів Другої світової війни, коли саперні підрозділи під покровом ночі змушені вручну знімати мінні загородження, у той час як у росіян на озброєнні новітня розробка їх ВПК це система дистанційного мінування землеробства, яка якраз зосереджена на Запорізькому напрямі”, сказав експерт.

Тобто спостерігається ситуація, коли саперні підрозділи знімають мінні загородження, а в цей же час їм закидають нові мінні поля за спину, пояснив Снєгірьов.

“Саме з цим була пов’язана затримка контрнаступу. Через недоотримання систем інженерного розмінування з боку наших західних союзників”, — додав аналітик.

Крім того, у ЗСУ відсутня система радіоелектронної боротьби, що дозволяла б українській стороні глушити російські безпілотники, які зараз масово використовуються на лінії бойового зіткнення.

“І, на жаль, нам не були передані літаки F-16, які значно посилили б позиції Збройних сил України”, додав Снєгірьов.

Але слід зазначити, що, за оцінками американської сторони, є успішний характер контрнаступу.

“Кількість території, звільнених Збройними силами України за місяць контрнаступу, перевищує кількість територій окупованих російськими окупантами за весь зимово-весняний період. Це показово”, — підсумував експерт.

Читайте також: Росія вже провалила цілі вторгнення, війна триватиме ще кілька місяців, — Блінкен

Прямий ефір