Що Іран отримує від РФ замість ударних безпілотників та боєприпасів — розбір Їжака

Ілюстративне фото: zn.ua

Росія може замість ударних безпілотників та боєприпасів постачати Ірану озброєння, але Тегеран насамперед домагається максимального віддалення Москви від Тель-Авіва. Таку думку сьогодні, 12 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

“У принципі, були розмови про те, що є якісь поставки російських озброєнь. Я думаю, усе-таки найголовніше, що хоче Іран від Росії, те, чого він домагається такими своїми діями, він намагається максимально віддалити РФ від Ізраїлю, втягуючи, змушуючи Росію робити такі кроки, які так чи інакше сприйматимуть в Ізраїлі як загрозу. Я думаю, це така супермета. А конкретно ось у постачанні дронів, якщо вони розповзаються світом, цілком можливо, вистачає кешу і якихось, ну, скажімо, китайських прохань, тому що все-таки не Росія зараз головний партнер Ірану, а Китай”, — сказав експерт.

Їжак також зазначив, що певний розрахунок може бути пов’язаний і з переговорами про ядерну програму Ірану.

“І ось ця ось міжнародна угода “санкції в обмін на дотримання обмежень ядерної програми”, вона все ще десь жива, і Росія є частиною цього переговорного процесу. І я не виключаю, що ось дипломатичні зусилля Росії так само важливі Ірану”, — вважає він.

Експерт зазначив, що поки що немає конкретних повідомлень про отримання Іраном якихось важливих озброєнь від РФ, а також про російську допомогу Ірану в створенні ядерної зброї.

Він також прокоментував будівництво заводу з виробництва іранських дронів у російському Татарстані.

“Я думаю, там немає нічого такого особливого. Просто Татарстан — дуже розвинений економічний регіон із дуже розвиненою власною політикою зовнішніх економічних зв’язків. Ось вони, можливо, вирішили взяти участь у цьому небезпечному процесі, тому що все ж таки дуже багато хто, мені здається, в Росії недооцінює фактор власної участі в цій війні. Їм здається, це просто бізнес і гроші, а коли війна закінчиться, там може виявитися зовсім по-іншому. Тому, ну, я не бачив тут чогось надто дивного. У принципі, Татарстан підходить за зовнішніми параметрами для розвитку такого проєкту, як виробництво дронів у великій кількості”, — вважає Їжак.

Читайте також: Іран обрав стратегію активної військової допомоги Росії — це загроза глобальній безпеці — оцінка Маломужа

Нагадаємо, раніше глава британського Міністерства закордонних справ Джеймс Клеверлі звинуватив Іран у постачанні Росії боєприпасів, які вона використовує у війні проти України. За словами Клеверлі, натомість Іран отримує від росіян високотехнологічне обладнання також для військових цілей, а також фінансову підтримку та консультації, які режим може використовувати для загрози країнам на Близькому Сході та придушення протестів.

Прямий ефір