Що допомогло вистояти енергосистемі України, а країні не зануритися в блекаут після російських атак — думка Плачкова

Наслідки атаки по енергооб'єкту. Фото: ua.energy

Українській енергосистемі вдалося вистояти в найважчі періоди завдання Росією ракетних і дронових ударів, а також загалом під час бойових дій. Цьому є низка чинників. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів ексголова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков.

“На мою думку, перше — це професіоналізм наших енергетиків, це досить велика кількість людей, які працюють на теплових електростанціях, на атомних електростанціях, на гідроакумулюючих, гідроелектростанціях. Це співробітники НЕК “Укренерго”. Друге — все-таки у нас залишилися не захопленими і функціонуючими три атомні електростанції: Рівненська, Хмельницька, Південноукраїнська АЕС. І залишилися ще не зруйновані і не захоплені теплові електростанції, теплові електроцентралі. І я думаю, що і професіоналізм, і саме сама наша енергосистема так спроєктована ще за радянських часів для ведення військових дій”, — сказав він.

Тому, вважає ексочільник Державної інспекції ядерного регулювання України, безліч цих чинників зіграли таку важливу роль, що українці досі залишаються і з електроенергією, і з можливістю світла й тепла.

“А також це і зменшення самого споживання електроенергії, тому що досить велика кількість підприємств зупинені або законсервовані, і не працюють, велика кількість громадян України як споживачі також покинули територію нашої незалежної держави. Тому і цей фактор також зіграв таку роль, що ми поки що проходимо осінньо-зимовий період і осінньо-зимовий максимум”, — додав Григорій Плачков.

Читайте також: 35% ТЕЦ, 70% ТЕС і 40% високовольтних ліній передач: статистику пошкоджень російськими ракетами й дронами озвучив експерт

Прямий ефір