Партнери офіційного Києва отримують низку вигод, підписуючи з Україною двосторонні угоди про співпрацю у сфері безпеки. Про це сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.
“Насамперед це їхня безпека. Якщо Україна буде сильнішою, більш прогнозовані будуть потреби і покриття цих потреб військового характеру, то надійнішою буде архітектура європейської безпеки і загалом протистояння Російській Федерації як державі-агресору”, — сказав він.
Друге, за словами політолога, — розвиток військово-промислових комплексів (ВПК) самих країн-підписантів союзників.
“Тому що для того, щоб наповнювати угоди тим, що необхідно постачати Україні, потрібно інвестувати, виділяти фінансування на виробництво тих чи інших озброєнь. Це якраз нові робочі місця, економічне піднесення. Цим також намагався аргументувати Байден у комунікації в посланні до громадян США, щоб вони розуміли, що гроші, які виділяються, не йдуть безпосередньо до України, а це означає, що за допомогою цих траншів вони стимулюють свій ВПК, модернізують своє озброєння”, — пояснив Ференс.
І третя вигода — плановість.
“Для демократичних держав важливо планувати 5, 7, 10 років у контексті своїх фінансових витрат. Можливо, це допоможе більш зосереджено і підготовлено підходити до цих питань”, — уточнив кандидат політичних наук.
Читайте також: Нові гарантії безпеки для Києва від різних країн: на яку допомогу Заходу варто розраховувати Україні
Нагадаємо, Україна та Нідерланди підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки. Вона передбачає виділення Києву двох млрд євро військової допомоги вже цьогоріч. Також документ формалізує принципову позицію Амстердама щодо посилення санкцій проти Росії, і підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.
Крім Нідерландів безпекову угоду з Україною раніше підписали ще шість країн. Гарантії також надали Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Італія та Канада. Як зазначив президент Зеленський, кожен такий договір дає Україні великі можливості та зміцнює заснований на правилах міжнародний порядок. Український лідер наголосив: “Чим більше союзники взаємодіятимуть між собою, тим швидше російські терористи програють”.