Що чекає на “вагнерівців” і чи зможе Пригожин-молодший зберегти угруповання (ВІДЕО)

Бойовики ПВК "Вагнер". Фото: focus.ua

Керуватиме бойовиками ПВК “Вагнер” після смерті Євгена Пригожина його син — 25-річний Павло Пригожин, повідомляють російські Telegram-канали. Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни з посиланням на анонімні джерела стверджують, що спадкоємець засновника ПВК — фігура не самостійна і перебуває під впливом голови служби безпеки “Вагнера” Михайла Ватаніна, передає FREEДОМ.

Після загибелі Євгена Пригожина бойовики “Вагнера” розділилися на кілька угруповань. Одні, під керівництвом колишнього командира ПВК Андрія Трошева, згодні на співпрацю з Міноборони РФ. Інші — під керівництвом сина Пригожина — виступають проти підписання контрактів із російським військовим відомством та за збереження назви, символіки, ідеології та командування цієї приватної військової компанії. Ані в тих, ані в інших гарантій благополучного майбутнього немає, вважають експерти.

“На мій погляд, буде розформовано цю команду головорізів. Це пов’язано з тим, що вони тишком-нишком у світі визнаються терористичною організацією — ось Велика Британія внесла їх до списку терористичних організацій. Та й там немає жодного такого харизматичного лідера чи навіть близько до цього. І, загалом, ані влада сьогодні путінська, та й загалом мало хто зацікавлений у тому, щоб зберегти їх як певний інститут. Тому мені здається, що потихеньку перемолотять усіх тих, хто входив до ПВК, через фронт. Ну і загалом зараз головне завдання — знайти ті кошти та фінанси, які акумулював сам Пригожин”, — зазначив Андрій Сидельников, політик, лідер міжнародного руху “Говорите Громче!”.

За підрахунками журналістів, загальний капітал Євгена Пригожина — близько 12 мільярдів рублів. Згідно з заповітом, його спадкоємець — син Павло — зобов’язаний забезпечувати вдову засновника “Вагнера”, його матір та доньок. Проте Пригожин-молодший, за інформацією журналістів, відмовляється виконувати умови заповіту і, зважаючи на все, більше зайнятий поділом майна покійного, ніж управлінням ПВК.

“Після смерті верхівки, а там не лише Пригожин був, вони насправді перестали бути тією силою, якою лякали не лише в Україні, але й у країнах Африки, бо дуже важливо у таких бандитських угрупованнях, а їх по-іншому назвати не можна — це авторитети. На авторитети заходить фінансування, на авторитетах, вибачте за тавтологію, тримається авторитет самої структури. Зараз ми маємо що — ми не маємо лідера. Тому що навіть син Пригожина — це просто зручна постать із зручним прізвищем, але без батьківських навичок, без батьківського досвіду”, — сказав політолог Олег Лісний.

За словами глави Росгвардії Віктора Золотова, деякі “вагнерівці” можуть увійти до лав Росгвардії як окремий підрозділ. Однак це питання залишається дискусійним, упевнені експерти. Адже Росгвардія підпорядковується особисто Путіну і навряд чи її частиною можуть стати вчорашні бунтівники.

Навіть якщо окремим командирам вдасться зберегти залишки ПВК “Вагнер”, її історія вже закінчилася, кажуть аналітики. Президент РФ не пробачить цим найманцям спробу держперевороту, тим більше, що на зміну пригожинським бойовикам уже готуються приватні військові компанії, які фінансуються регіональною владою та окремими олігархами.

“У Росії з’являються інші ПВК, які заточені під президента, і зрозуміло, що “вагнера” втратили найголовніше — авторитет та унікальність. Тепер це така, скажімо так, група, яка раніше допомагала Путіну багато в чому, а тепер, насправді, є такою, яка “з очей геть — із серця геть”. Тобто поступово, як на мене, її утилізуватимуть, і більшої за ту колишню славу, яку мала ця ПВК, не буде”, — сказав Лісний.

За даними Міністерства оборони Великої Британії, “вагнерівці” вже повертаються невеликими групами для участі у війні проти України.

Читайте також: “Вагнерівці” для Росії є дешевою допоміжною силою, — військовий експерт

Прямий ефір