Ще три золоті, дві срібні та дві бронзові медалі додали до скарбнички українські паралімпійці на Іграх у Парижі

Юлія Шуляр. Фото: paralympic.org.ua

Паралімпійськими чемпіонами 3 вересня стали Юлія Шуляр, Олександр Яровий та Наталія Кобзар. Крім того, срібну нагороду вибороли Данило Чуфаров і Ігор Немченко, а бронзові медалі — Максим Коваль і Олена Федота-Ісаєва. На цей час у скарбничці української збірної 45 медалей: дев’ять золотих, 15 срібних і 21 бронзова, повідомляє FREEДОМ.

Юлія Шуляр завоювала золоту медаль у бігу на 400 м у класі T20. Дистанцію атлетка подолала з часом 55.16 секунд, що є її особистим рекордом. Зазначимо, що Шуляр на минулих Паралімпійських іграх у Токіо у 2020 році стала срібною призеркою.

Ще одне золото виборов Олександр Яровий. Він став паралімпійським чемпіоном у штовханні ядра, клас F20. Ба більше, йому вдалося оновити світовий рекорд — 17.61 м. Для Ярового це друга Паралімпіада, на минулих Іграх у Токіо він здобув “срібло”. У цій же дисципліні бронзову нагороду отримав ще один українець — Максим Коваль. Він виступав і на Паралімпіаді в Токіо разом з Яровим, тоді Максим став чемпіоном та встановив світовий рекорд.

Олександр Яровий. Фото: paralympic.org.ua
Максим Коваль. Фото: paralympic.org.ua

Третю золоту медаль українській збірній ввечері принесла Наталія Кобзар. Вона стала паралімпійською чемпіонкою з бігу на 400 м, T37. Дистанцію Наталія подолала за 1:00.92 хвилин. Це вже друга медаль спортсменки на Паралімпіаді-2024 — 30 серпня вона стала срібною призеркою в бігу на 200 метрів, клас Т37.

Срібну нагороду сьогодні отримав Данило Чуфаров. Він піднявся на другу сходинку п’єдесталу в плаванні на дистанції 200 м комплексним стилем, клас SM11. Для Данила це теж не перша медаль на цій Паралімпіаді — 1 вересня він взяв “бронзу” в плаванні на спині, 100 м, клас S11.

Ігор Німченко також став сьогодні срібним призером. Він показав другий результат у запливі на 100-метрівці батерфляєм у класі S10. Це перша паралімпійська нагорода плавця.

Олена Федота-Ісаєва виборола “бронзу” в одиночному турнірі з фехтування на шаблях, категорія В. Українська паралімпійка виграла з розгромним рахунком у представниці Китаю — 15:3. Олена є дворазовою срібною медалісткою Ігор-2020 у фехтуванні на колісних кріслах. На відкритті Паралімпіади вона була одною зі прапороносців.

Нагадаємо, раніше 3 вересня золоту медаль у плаванні на дистанції 100 метрів на спині у класі S7 взяв Юрій Шенгур, а Андрій Трусов у цій дисципліні був другим. Бронзову нагороду в бігу на дистанції 400 м, клас Т12, отримала Оксана Ботурчук.

Андрій Трусов (ліворуч), Юрій Шенгур (по центру). Фото: paralympic.org.ua

Як повідомлялося раніше, Паралімпійські ігри-2024 тривають у Парижі з 28 серпня до 8 вересня. Від України за медалі змагаються 140 спортсменів у 17 видах спорту.