У російських школах дітей вчать демонструвати прихильність Путіну та Кремлю, а також висловлювати підтримку війні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова незалежної профспілки “Альянс учителів” Данило Кен.
Він нагадав, що Міністерство освіти Росії підтримало пропозицію включити до шкільної програми пісні так званих “патріотичних виконавців” — гурту “Любэ”, Олега Газманова та Шамана.
“Принципова різниця в тому, що якісь пісні військові або патріотичні в такому військово-патріотичному сенсі дійсно були раніше, але вони були такими історичними, скоріше, відсилання до історії, й вони були добрими, а не такими, що оспівують війну. А вся творчість, там неважливо, Шамана чи те, що зараз Газманов співає, — це дійсно оспівування нинішньої агресивної війни з боку Росії. Це стало з’являтися в школах ще раніше. Але це були якісь флешмоби, окремі концерти, заходи. Шаман став практично обов’язковою частиною шкільних лінійок. Але те, що це хочуть включити саме в програму, зробити обов’язковим для вивчення та в такий спосіб гарантувати, що 100% шкіл, що діти будуть оцінки за це отримувати, що це будуть ставити завдання, вчити напам’ять, що будуть там вчити дітей грати по нотах. Це дійсно крок ще трохи ближче до дна”, — сказав Кен.
За його словами, в Держдумі генерується маса подібних ідей, які стосуються підростаючого покоління росіян. Таким чином депутати РФ намагаються постійно демонструвати лояльність Путіну, висловлювати підтримку війні.
“Тому вони придумують, придумують та придумують, як ще більше затягнути, зокрема й дітей, у цей такий наратив війни, в інформаційний контекст війни та прямі форми підтримки війни, зокрема й через виконання таких пісень, щоб знайти підтримку”, — сказав голова незалежної профспілки “Альянс учителів”.
Читайте також: За Путіна — з малих років: як у РФ вчать дітей любити диктатора (ВІДЕО)
Як повідомлялося, у лютому 2024 року в сотнях освітніх закладів щонайменше в сорока регіонах Російської Федерації відбулися зустрічі школярів з учасниками війни Росії проти України, підрахувала “Русская служба Би-би-си”. Так звані “уроки мужності” провели російські військові та найманці, що служили у приватній військовій компанії “Вагнер”, зокрема колишні в’язні. Вони не лише читають лекції у школах, а й відкривають власні гуртки та секції.