У Російській Федерації всі сфери суспільного життя потрапляють під контроль держави. Це торкнулося й інформаційних технологій. Багато фахівців цієї сфери виїхали з РФ через війну проти України. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський соціолог, політичний аналітик, публіцист Ігор Ейдман.
Наприклад, російська компанія “Яндекс” розвивається у напрямку до Кремля.
“Те, що сталося з “Яндекс” — симптом того, що відбувається з усіма сферами суспільного життя в Росії. Усі великі корпорації мають служити державі [РФ], кремлівським амбіціям. Те саме відбувається в культурі, освіті, навіть у театрі”, — зазначив він.
Завдяки силовим структурам, корупційним схемам і впливу бізнесменів, які підтримують політику президента Російської Федерації Володимира Путіна, компанія “Яндекс” фактично обслуговує владу РФ.
“Спочатку “Яндекс. Новости” змусили фактично обслуговувати владу. Набравши будь-яку інформацію в пошуковому рядку, ви потрапите на новини з російських пропагандистських каналів. Те ж саме сталося і з іншими сферами діяльності цієї багатосторонньої корпорації”, — розповів Ейдман.
Що стосується інших популярних інтернет-майданчиків, наприклад, YouTube, то в Росії його не відключають через активне використання в пропагандистських цілях.
“YouTube — це така двосічна річ. [Влада і силові структури РФ] його теж використовують для своєї пропаганди. У всіх пропагандистів російських досить багато популярних каналів і вони намагаються грати на цьому полі”, — сказав політичний аналітик.
Варто зазначити, що інформаційні технології безпосередньо залежать від якості та кількості фахівців цієї сфери в країні. Після початку війни РФ проти України з Росії виїхала велика кількість IT-фахівців.
“Після 24 лютого 2022 року величезний відсоток програмістів, айтішників виїхав із країни. Це було ще до початку мобілізації. Масовий від’їзд цілими компаніями”, — зазначив Ейдман.
Читайте також: Росіяни бояться обговорювати війну і ситуацію в країні: причини назвав соціолог