Сеул зацікавлений у допомозі Києву для послаблення союзу КНДР та РФ, — експерт-міжнародник

Прапор Південної Кореї. Фото: "Москва24"

Що більше Путін намагатиметься створювати зони нестабільності у різних регіонах світу, то більше держав у цих регіонах, зацікавлених у стабільності, допомагатимуть Україні у практичному плані. Це стосується і країн Східної Азії, для яких зближення Москви та Пхеньяну є сигналом про зростання напруженості в регіоні. Про це сказав народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“З одного боку, вони дивляться на війну Росії проти України, а це одна зона нестабільності та зона конфліктогенності у Центральній Європі. З іншого боку, цей контакт [Путіна та Кім Чен Ина] — сигнал для Сеула і Токіо про напруженість у Східній Азії, у Японському морі, який досить серйозно їх турбує та загрожує певними моментами. Вони поки що не знають, чим може обернутися ця співпраця: що Північна Корея хоче отримати у сухому залишку від Російської Федерації. Це їх напружує. Звісно, ​​вони у кооперації зі Сполученими Штатами, з країнами Індо-Тихоокеанського регіону <…> посилюватимуть свою обороноздатність, посилюватимуть системи ПРО та ППО… Ці держави готові та розуміють усі загрози та виклики, які йдуть з боку Північної Кореї, а в кооперації з Росією — тим паче”, — коментує експерт.

Гість ефіру впевнений, що виклики вплинуть і на позицію цих країн щодо надання практичної допомоги Україні.

“Південна Корея чудово розуміє, що щоб розірвати цей союз між Північною Кореєю та Російською Федерацією або його суттєво послабити, треба допомагати Україні перемагати Росію на полі бою, відновлювати суверенітет, територіальну цілісність, тим самим призвести до певних процесів у Російській Федерації, які нівелюють це питання, що стосується зближення між Північною Кореєю та РФ та посилення Північної Кореї”, — вважає Євген Добряк.

Читайте також: Діалог двох диктаторів: співпрацю Путіна і Кім Чен Ина проаналізували експерти

Нагадаємо, на думку експерта-міжнародника Євгена Добряка, Пекін поки пасивно спостерігає за зближенням РФ та Північної Кореї, які перебувають у васальній залежності від нього.

Прямий ефір