Серед країн-членів НАТО немає скептиків щодо надання гарантій безпеки для України до її вступу в Альянс, — Веніславський

Федір Веніславський. Скріншот: uatv.ua

У НАТО немає скептиків щодо надання Україні гарантій безпеки до її вступу в Альянс. Про це сьогодні, 11 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив представник президента України у Верховній Раді, член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Він зазначив, що до завершення розв’язаної Кремлем війни та звільнення всіх окупованих українських територій повноправне членство України в НАТО є малоймовірним через дію статті 5 Північноатлантичного договору.

“Юридично я не бачу жодних проблем, щоб ми підписали договір і відтермінували, скажімо так, з умовою, що стаття 5 почне діяти після перемоги України, після звільнення всіх територій у міжнародно визнаних кордонах. Чи можливий такий варіант? Юридично можливий, політично — дочекаймося сьогоднішніх-завтрашніх рішень усіх лідерів країн НАТО. Що стосується гарантій безпеки, то на сьогодні, на мій погляд, уже немає жодних скептиків з приводу того, що Україна повинна отримати ці гарантії. Який буде їхній формат, які будуть їхні обриси та юридичні зобов’язання країн-учасниць — це є найскладнішим питанням”, — сказав Веніславський.

Він наголосив, що на сьогодні надати гарантії того, що, наприклад, та чи інша країна-учасниця НАТО вступить у пряму військову підтримку України, ніхто не готовий. 

Веніславський вважає, що гарантії безпеки до закінчення бойових дій являтимуть собою послідовне надання Україні військово-технічної допомоги, необхідного озброєння і незмінної політичної, міжнародно-правової підтримки.

“А далі нам необхідно звільняти нашу територію, і тоді питань членства в НАТО вже точно не буде, оскільки психологічно і політично до цього всі готові”, — заявив Веніславський.

Читайте також: Україна отримає позитивний і сильний сигнал від НАТО — включення із Вільнюса (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у НАТО в терміновому порядку узгоджують декларацію про гарантії безпеки для України. США, Велика Британія, Франція і Німеччина вже кілька тижнів обговорюють це питання з Україною. Вони також звернулися до інших союзників по Північноатлантичному альянсу, Євросоюзу та G7. 

Прямий ефір