Сенат США підтримав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії, — Галущенко

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Сенат США підтримав закон про заборону імпорту збагаченого урану з Росії. Документ спрямовано на підпис президенту Джо Байдену. Про це сьогодні, 1 травня, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, інформує FREEДОМ.

Міністр наголосив, що це історичне рішення не тільки для такої потужної атомної держави, як США, яке дозволить прискорити розвиток саме американської уранової промисловості.

“Це потужний сигнал усьому цивілізованому світу про неможливість подальшої співпраці в атомній та урановій галузях з країною-терористом, яка поставила під ядерну загрозу весь світ. І це черговий рішучий крок до санкцій проти “Росатому”, який фактично фінансує війну проти України. Саме про це йшлося у моїй заяві, яку зачитали в березні у Конгресі США під час слухань. Росіяни маніпулюють впливом у галузі, аби тримати інші країни у залежності”, — написав Галущенко у Facebook.

Він впевнений, що рішення заборони імпорту урану стане початком подальшої відмови від співпраці з країною-терористом, яка не має права продавати цивілізовані технології, кошти з яких використовує на варварську війну з цивільними громадянами України.

“Україна як потужна атомна держава теж не зупиняється у цьому напрямку. Ми повністю відмовилися від російського ядерного палива, запчастин. Спільно з американськими партнерами розробили новий вид палива для реакторів ВВЕР 440, побудували та використовуємо сховище для відпрацьованого ядерного палива, маємо домовленості з ключовими компаніями в урановій сфері, працюємо над створенням виробничих потужностей для виготовлення компонентів палива та готуємося до будівництва нових атомних блоків”, — звернув увагу очільник Міністерства енергетики України.

Читайте також: Уранові свердловини затопило в Росії — масштаби паводків збільшуються: подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, економічний експерт Ілля Несходовський вважає, що санкції  проти Російської Федерації слід посилити насамперед у секторі товарів подвійного призначення. Потім необхідно посилити фінансові санкції, включно з обмеженнями для “Росатому”, сільського господарства, добрив та інших галузей.

Прямий ефір