Понад 6 000 людей у Криворізькому районі залишилися без водопостачання. Після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції рівень води у водосховищі впав настільки, що насоси не можуть тепер її качати. Здебільшого постраждали жителі сіл, де люди живуть за рахунок городів. Якщо питну воду їм уже почали підвозити, то для поливу брати її немає звідки, повідомляє FREEДОМ.
Борис із сім’єю займається сільським господарством, це основне джерело доходів. На ділянці п’ятдесят соток вирощують полуницю, малину, зелень, горох, овочі. Щоб отримувати добрий урожай — город поливають щонайменше раз на тиждень. Щоби поливати свій великий город, Борис давно використовує резервуари. Він або закачував водопровідну, або збирав дощову воду. Тепер сподівається лише на дощ. Після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції вода в кранах у Грушівці зникла.
Микола також заробляє на тому, що вирощує на городі. І якщо полуниці полив уже не потрібний, то овочі без води не виростуть, скаржиться чоловік.
“Для цибулі треба багато води, вона зараз невеликого зросту, всього 15 сантиметрів. А треба її вигнати бодай сантиметрів до шістдесяти. Їй ще треба як мінімум 2 місяці зростати. За нормальної погоди треба десь 30 кубів на гектар”, — каже Микола.
Тепер овочі поливати нема чим. Без води сім сіл Грушевської громади, де мешкає понад шість тисяч людей, залишилися 9 червня, через 3 дні після вибуху на греблі. Вода у Каховському водосховищі за цей час впала до семи метрів. А від берегів подекуди відійшла до кілометра. Запаси люди встигли зробити, закачали воду в резервуари. У цьому селі вони є у кожному дворі.
У села, які залишились без централізованого водопостачання, вже привезли воду в пляшках. Ухвалили рішення кожному жителю видати по п’ятилітровій пляшці.
Коли питну воду ще привезуть — її знову роздадуть людям. Воду для поливу городів також планують підвозити. Щоб у мешканців сіл не зник урожай. А щойно стабілізується рівень води у Каховському водосховищі — стане зрозуміло, як діяти далі, кажуть у районній військовій адміністрації.
“Ми не розуміємо — наскільки впаде рівень води у Каховському водосховищі. Якщо він зупиниться на позначці 7-8 метрів, це буде один план дій. Якщо буде інша, нижча відмітка — буде інший план дій. Але все робиться швидко, ефективно. Замовлено вже певне обладнання. Техніка працює”, — зазначив Євген Ситниченко, голова Криворізької районної військової адміністрації.
У військовій адміністрації кажуть — тимчасову відсутність води треба пережити. Як пережили і відсутність світла взимку.
Читайте також: “Воєнний злочин Росії”: Європарламент засудив підрив Каховської ГЕС
Нагадаємо, як заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, російський президент Володимир Путін під час виступу перед так званими військкорами 13 червня зізнався у безпосередній участі у злочині на Каховській ГЕС. Наказ щодо операції такого рівня віддається з самого верху верховним головнокомандувачем, яким Путін і є.