Саудівська Аравія та Ірак нарощують постачання нафти до Європи на тлі поступової відмови від російських енергоносіїв. Про це повідомляє Bloomberg.
Постачання з Близького Сходу могли збільшитися до 2,2 млн барелів на добу. Це на 90% більше, ніж у січні 2022 року (останній повний місяць перед початком повномасштабної війни РФ проти України).
За словами головного виконавчого директора Frontline Management AS Ларса Барстада, попит Європи на близькосхідну нафту збільшує так звані тонно-милі — показник попиту, який множить кількість вантажу на відстань, на яку він доставляється.
“Тонно-миль імпорту в ЄС як мінімум подвоїлася“, — сказав Барстад.
Читайте також: Некрасов: Ефект від санкцій проти РФ нівелюється високими цінами на нафту
За даними агентства, Саудівська Аравія постачає танкери з нафтою до Єгипту, звідти сировина потрапляє в трубопровід Sumed, який з’єднує термінал Айн-Сохна на березі Червоного моря із середземноморським портом Сіді-Керір. Там нафта відвантажується до танкерів і прямує до Європи.
“Більш одного мільйона барелів нафти на день доставлялося до Європи з Близького Сходу у перші три тижні липня трубопроводом, який перетинає Єгипет. Обсяги майже подвоїлися порівняно з минулим роком”, – йдеться у повідомленні.
Загалом танкери, які йшли з Перської затоки до Середземного моря через Суецький канал, перевозили близько 1,2 млн. барелів нафти на добу. Найбільше нафти відвантажувалося в Іраку.
Нагадаємо, Європейський Союз затвердив сьомий так званий “золотий” пакет санкцій проти Росії. Обмеження включають раніше анонсовану заборону на покупку російського золота, а також нові заходи експортного контролю, які мають закрити лазівки для попередніх пакетів. Санкції також торкнуться понад 50 російських політиків, воєначальників, олігархів та пропагандистів.
Читайте також: Повний контроль портів та експорт 20 тонн зерна – Зеленський розповів про угоду з Туреччиною та ООН