Головною передумовою для послаблення або скасування економічних обмежень щодо Росії, запроваджених Європейським Союзом, є припинення російської агресії та виведення її військ з території України. Про це в коментарі FREEДOM заявила речниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Аніта Гіппер, передає кореспондент телеканалу в Європі.
“Припинення неспровокованої і невиправданої російської агресії в Україні та беззастережне виведення всіх російських військових сил з усієї території України стали б однією з головних передумов для зміни або скасування санкцій”, — наголосила вона.
Гіппер зазначила, що дуже важливо досягти прогресу в гуманітарній частині домовленостей.
“Ми беремо до відома підсумки переговорів США — Україна і США — Росія в Саудівській Аравії, включно з пропозиціями щодо забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі, а також припинення атак на енергетичні об’єкти України і Росії. Ми вітаємо угоду між США та Україною про роботу з обміну військовополоненими, звільнення цивільних затриманих осіб і повернення насильно переміщених українських дітей. Сподіваємося, що під час наступних переговорів з Росією вдасться досягти прогресу з цього актуального гуманітарного питання, оскільки все це має життєво важливе значення для надійного шляху до миру”, — вважає представниця ЄС.
Росії не можна вірити на слово і необхідно дочекатися конкретних дій. РФ має продемонструвати справжню політичну волю, щоб покласти край своїй незаконній і нічим не спровокованій агресивній війні, акцентувала Гіппер.
“Нашою метою, як і раніше, залишається підтримка України в досягненні всеосяжного, справедливого і міцного миру, заснованого на принципах Статуту ООН і міжнародного права. ЄС готовий підтримати майбутні кроки спільно з Україною, США та іншими партнерами. Досвід показав, що про Росію слід судити за її справами, а не за словами. Путін заявляє, що хоче міцного миру, проте Росія продовжує сіяти нові смерті та руйнування щодня, систематично завдаючи авіаударів по мирному населенню та цивільній інфраструктурі України. Це є порушенням міжнародного гуманітарного права. Атак можна було б уникнути, якби Росія дійсно мала на увазі те, що говорила про своє бажання миру”, — резюмувала Гіппер.
Читайте також: Консенсусу між Києвом і Москвою немає: як далі розвиватиметься переговорний процес — думка експерта
Нагадаємо, як зазначив президент Чехії Петр Павел, на сьогоднішній день жодна країна в Європі не може відчувати себе в цілковитій безпеці, коли бачить війну РФ проти України. А з огляду на те, що російські лідери доволі часто згадують про свої агресивні цілі щодо різних країн континенту, всі в Європі мають бути занепокоєні.
Читайте також: Питання про досягнення миру в Україні не можна вирішувати без її участі, — Гіппер