Перші кілька десятків китайських компаній, які продають компоненти до дронів у Російську Федерацію, введено до санкційного списку. До того ж це не дрібні компанії, а великі. А введення санкцій є свідченням того, що заяви офіційного Пекіна про те, що Китай не допомагає воювати Росії, не відповідають дійсності. Про це сьогодні, 22 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, Європа досить довго погрожувала Китаю санкціями, а до 15-го пакету вже було включено китайські компанії.
“Щобільше, це не маленькі, це великі компанії, які виробляють компоненти для дронів і продають їх у РФ. Тож на сьогодні Європа вперше починає активно обмежувати діяльність китайських компаній, які займаються продажем дронів у Російську Федерацію”, — повідомив Пендзин.
Він пояснив, чому європейські санкції болючі для Китаю.
“Бо ці компанії продають досить великий обсяг продукції на європейський ринок. А якщо ми з вами згадаємо, що загальний товарообіг Китаю та Європейського Союзу наближається до 850 млрд дол. на рік, для прикладу з Росією — 220 млрд, то для Китаю європейський ринок є одним із пріоритетних. І будь-які санкційні обмеження на великі китайські компанії, які активно торгують з Європейським Союзом, дуже здорово б’ють по економіці Китаю”, — заявив економіст.
Пендзин звернув увагу: Китай неодноразово говорив, що не має жодного стосунку до постачання товарів військового призначення в Росію.
“Він постійно наголошував на своїх миротворчих тих чи інших пропозиціях. Формально звучить це дуже красиво, але в реальній дійсності якби не було 100%-го підтвердження фактів, ніхто б санкційних обмежень не запроваджував так, як їх запроваджено. Це дуже здорово б’є по високотехнологічних китайських компаніях, які торгують не тільки з РФ, а й з усім світом, з Європою насамперед”, — констатував він.
Читайте також: У ЄС вже почалася робота над 16-м пакетом антиросійських санкцій (ВІДЕО)
Нагадаємо, Рада ЄС 16 грудня затвердила новий пакет санкцій щодо Росії. До нього увійшли 54 фізичні особи та 30 компаній із РФ, Китаю та Північної Кореї (КНДР, Корейська Народно-Демократична Республіка).