“Санкції спрямовані не на обсяги”: зростання експорту російської нафти пояснив експерт

Ілюстративне фото: stock-maks.com

Санкції Заходу проти РФ працюють, вони обмежують фінансові можливості російської держави. Зокрема, відбувається падіння нафтогазових доходів країни-агресора. Про це сьогодні, 24 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.

Так він прокоментував дані Міжнародного енергетичного агентства, що експорт російської нафти в березні 2023 року зріс до найвищого рівня за 3 роки, попри західні санкції. Однак, доходи від нього різко знизилися. А також дані Мінфіну РФ, що нафтогазові доходи Росії в січні та лютому цьогоріч знизилися майже на половину, як порівняти з тим самим періодом торік. Причиною є падіння цін на нафту марки Urals і різке скорочення експорту природного газу.

“У нинішній формі санкції проти російського нафтогазу спрямовані не на обсяги нафти. Тому що споживачі нафти вирішили, що, якщо раптом повністю російську нафту виключити зі світового балансу, може статися якийсь дефіцит на ринку, злетять ціни. Для світової економіки це абсолютно невигідно. І тому вирішили дозволити. Санкції спрямовані не на обсяги нафти і нафтопродуктів, які експортуються з Росії, а спрямовані на гроші, які російський бюджет за це отримує. Тобто російські експортери, нафтові компанії продають нафту і нафтопродукти фактично на березі, в порту за смішними цінами. Давайте говорити прямо, коли ціни десь близько 40 доларів за барель марки Urals йде”, — сказав Крутіхін.

Експерт зазначив, що далі вже посередники можуть накручувати все що завгодно, але до російського бюджету ті податки, які надходять, обчислюються з цієї ціни, за якою продається нафта в порту.

“Тому все дуже просто — у січні-лютому падіння нафтогазових доходів до бюджету становило 46%, 43% — у березні, і загалом за перший квартал падіння 45% від тих доходів, які від нафтогазу надходили до федерального бюджету до початку війни”, — резюмував Михайло Крутіхін.

Читайте також: Економіка РФ наблизилася до небезпечної межі — про вплив санкцій розповіли експерти (ВІДЕО)

Нагадаємо, як повідомив доктор економічних наук, професор Ігор Ліпсиц, Росія мала значущість у світовій економіці виключно на ринку нафти, тому її відсутність в інших галузях світової економіки ні на що не впливає. Загалом, Москва — це гравець, що зникає, з яким відмовляються співпрацювати західні компанії, на відміну від Китаю.

Прямий ефір