Санкції скоротили доходи Росії, але не настільки, щоб припинити фінансувати війну проти України, — Миронов

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Західні санкції дійсно скоротили доходи Росії від продажу енергоносіїв, але вони не настільки низькі, щоб припинити фінансувати повномасштабну війну проти України. Про це сьогодні, 10 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор в IE Business School (Мадрид) Максим Миронов. 

Він зауважив, що війна чинить істотний вплив на світові ринки, внаслідок чого у 2022 році спостерігалось значне підвищення цін на нафту і газ.

“Через війну і невизначеність ціна на нафту так злетіла, що навіть попри якісь невеликі обмеження, Путін отримав грошей набагато більше, ніж, наприклад, якби не було взагалі ніякої війни. Війна принесла більше Путіну грошей, ніж за умов, коли війни немає”, — сказав він.

У 2023 році внаслідок антиросійських обмежень дійсно відбулося зниження цін, каже експерт.

“Однак необхідно порівнювати не з минулим роком, коли Росія отримувала рекордну виручку, а які були б доходи у Росії від нафти і газу, якби все було мирно, не було б цих шоків. Цілком можливо, що зараз ціна на нафту просто повертається на той рівень, якби не було війни і потрясінь”, — пояснив він. 

За словами Миронова, на сьогоднішній день ціни світового ринку не настільки низькі, щоб російський бюджет отримував недостатньо грошей для продовження війни проти України.

“Навпаки, бачимо, що Путін продовжує нарощувати витрати, у нього вистачає грошей на війну. У цьому головна проблема — у нього величезні резерви, щоб скорочувати зарплати бюджетникам, пенсії. І ми бачимо, що, на жаль, у Росії народ настільки заляканий, що не готовий виходити на вулицю, навіть якщо грошей у кишенях стає реально менше. Путіну, в принципі, все одно на життя росіян. І в реальному вираженні буде дуже різке падіння і доходів, і допомоги, і пенсій. І ось так, я думаю, російський бюджет вийде з цього становища”, — резюмував Максим Миронов.

Читайте також: Санкції проти Росії будуть посилюватися — наслідки (ВІДЕО)

Як повідомлялося, російська валюта вперше впала до таких значень: долар США за офіційним курсом коштує 90 рублів, а євро — рівно 100. Девальвація валюти відбувається разом зі зростанням інфляції та дефіциту і падінням рівня життя. Усе це — прямий наслідок санкцій, які Захід запровадив щодо Росії за повномасштабну війну проти України

Прямий ефір