Санкції проти “Росатому” поки що малоймовірні: причини назвав експерт

Ілюстративне фото: bloomberg.com

З високою ймовірністю можна припустити, що обмеження, пов’язані з “Росатомом”, не будуть включені в 11-й пакет європейських санкцій проти РФ. Головна причина — вкрай складно диверсифікувати зв’язки, які існують на сьогодні. Таку думку висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що будь-які подібні обмеження можуть викликати побоювання Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

“МАГАТЕ відстежує безпеку ядерних електростанцій, і є серйозні побоювання у МАГАТЕ з приводу того, що запровадження будь-яких санкційних обмежень щодо “Росатому” може погіршити безпеку на тих ядерних електростанціях, які тією чи іншою мірою мають стосунок до цієї російської компанії”, — коментує гість ефіру.

Він додав, що, наприклад, в Угорщині, яка є членом ЄС та найактивнішим противником санкцій, розташована ядерна електростанція, яка є власністю “Росатому”.

Також Пендзин зазначає, що з Європи до РФ везуть відпрацьоване ядерне паливо для його захоронення.

“Подібні контакти, і дуже серйозні, має Французьке ядерне агентство, і з французьких ядерних електростанцій відпрацьоване паливо вирушає до Російської Федерації”, — навів приклад Пендзин.

Крім того, російське ядерне паливо є безальтернативним для низки АЕС. Для того, щоб перейти на американські тепловидільні елементи (ТВЕЛ), потрібні час і відповідне доопрацювання.

“З цієї точки зору, я думаю, що питання, пов’язані з “Росатомом”, не будуть відображені в 11-му пакеті, з досить високою ймовірністю”, — підбив підсумок Олег Пензін.

Читайте також: Санкції проти “Росатома”: експерт пояснив, чому відкладають обмеження відносно російського монополіста

Нагадаємо, санкції проти державного ядерного монополіста Росії, “Росатому”, не потрапили до 10-го санкційного пакета ЄС, ухваленого в лютому 2023 року. При цьому український уряд продовжує наполягати на необхідності термінових обмежень проти “Росатому”, адже він приносить Кремлю гроші на війну, а його співробітники керують усіма процесами на окупованій Запорізькій АЕС в українському Енергодарі.

Читайте також: Атомна енергетика складніша, ніж газ і нафта: чому Захід не поспішає запроваджувати санкції проти “Росатома”

Прямий ефір