Головним противником санкцій проти державного монополіста Росії, “Росатома”, є Угорщина. ЄС необхідно й надалі працювати у питанні санкцій з цією країною, оскільки атомні об’єкти, які будуються у багатьох країнах світу під контролем “Росатома”, — це не лише економічне, а й геополітичне питання. Про це сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив міністр енергетики та захисту довкілля (2019-2020 рр.) Олексій Оржель.
“Ми всі знаємо, що Угорщина максимально намагається захистити російську сторону, і там є питання корупції. І питання в тому, що крім електричної енергії, яка забезпечується атомною станцією, підконтрольною “Росатому”, там є ще й постачання дешевої нафти. Тому не дивна позиція Угорщини, яка заблокувала введення санкцій”, — сказав він.
Експерт пояснив, що такі санкції важливі, оскільки вони багато в чому зупиняють будівництво атомних станцій по всьому світу, якими займається “Росатом”.
“Росіяни розуміють, що в разі санкцій з боку ЄС багато хто у світі задумається, а чи варто зв’язуватися з таким потенційним будівельником. Ба більше, той, хто побудував блок, є і тим, хто контролює цей об’єкт. Це геополітичний фактор, не тільки економічний фактор. І розуміючи, що “Росатом” перебуває під такими серйозними санкціями, багато потенційних клієнтів можуть відмовитися від будівництва блоків. Тому критично важливо ввести санкції проти “Росатома”. Я думаю, що в наступних пакетах санкцій це обов’язково буде. Питання знову таки в роботі з Угорщиною”, — підсумував Олексій Оржель.
Читайте також: Санкції проти “Росатома” не увійшли до 10-го пакету обмежень ЄС — чому вони необхідні (ВІДЕО)