Санкції проти РФ: детально про наслідки для авторинку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Японія і Грузія ввели заборону на експорт автомобілів до Росії. Обмеження Токіо стосуються гібридів, електромобілів і авто з об’ємом двигуна понад 1,9 літра. А ось Тбілісі забороняє навіть транзит будь-яких машин, інформує FREEДОМ.

Якщо вірити офіційній статистиці, то громадяни Росії продовжують купувати машини. Наприклад, у липні 2023 року продали майже 100 тис. нових автомобілів, що на 168% більше, ніж за цей же місяць минулого року. Ось тільки якщо читати трохи далі заголовків, то з’ясується, що третина проданих авто вітчизняна “Лада”, а ще понад 40% — китайські машини. 

Про те, якої якості російські автомобілі, можна судити хоча б з того, як часто їхні виставкові зразки не заводяться на різних заходах. А машини виробництва КНР все ще далекі від якості західних іномарок, при тому, що ціна на них уже зрівнялася. 

“Скажімо так, вони кращі, ніж були там 10 років тому щодо нашого китайського автопрому – він також розвивається, порівняно з тим, що було раніше. Але якщо порівнювати з європейським аналогом, звичайно, вони будуть менш якісними. Вони будуть менш надійними. Ну і за багатьма ще речами поступатимуться тій якості, яку мають навіть вживані машини з Європи чи Америки”, — зазначає голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

Більшість західних автомобілів потрапили до Росії завдяки так званому сірому імпорту. Через те, що західні компанії ще на початку повномасштабного вторгнення припинили продавати машини в Росію, їх везли через треті країни. 

Грузія була одним із головних таких хабів, що принесло до бюджету країни 2 млрд дол. від початку повномасштабної війни Росії проти України. При цьому обсяг усієї економіки Грузії — 30 млрд дол. Але з другого серпня канал повністю перекрили. У Тбілісі сухо заявили, що рішення ухвалили в рамках 11 пакета санкцій ЄС. 

А ось з Японією ситуація інша: Токіо раніше вводив обмеження на експорт преміальних авто, а наприкінці липня розширив їх. 

Таке рішення змусить російських продавців повністю змінювати ланцюжки поставок і переорієнтуватися на моделі з Китаю або Кореї. При цьому введені санкції надали ще один несподіваний ефект: логістика доставок авто по Росії зламалася.

“Останнім часом подорожчали автовози. Раніше вони йшли в Іркутськ з Далекого Сходу і там залишали машини… А коли санкції ввели, салони загнулися. І перевізникам із Заходу в Іркутськ порожніми їхати сенсу немає. Цінники вдвічі злетіли, їх, звісно, ніхто не підтримав за такими цінами. І вийшло, що в Іркутську величезна кількість машин просто застрягла — вони їх туди звезли, а далі їх везти виявилося нікому”, — каже представник російського авторитейлера Максим.

У підсумку ціни на західні іномарки продовжать зростати. 

Примітно, що нещодавно Путін заявив про необхідність пересадити чиновників на вітчизняні автомобілі. Буквально з таким самим популістським гаслом він виходив уже двічі за своє правління. Як і цього разу незадовго до виборів. Але чиновники знайшли спосіб відмовити Путіну, посилаючись на те, що їхні іномарки були зібрані в Росії.

“Я вже їжджу на вітчизняному автопромі, зараз у мене калузький Volkswagen Tiguan, а до цього був Mitsubishi Outlander — теж російського виробництва”, — заявив губернатор Калінінградської області Антон Аліханов.

За словами депутата держдуми Федорова, російські машини просто не підходять чиновникам за статусом. На його думку, для глав регіонів і управлінців повинні почати виробляти сучасну волгу, або хоча б, цитата, підняти клас “Москвича”.

Читайте також: Рубль обвалився до рекордних значень — основні причини назвав економіст

Як повідомлялося, російська армія відчуває дефіцит військової техніки та зброї. Кремль має намір довго воювати проти України, але ресурси його військової машини вже на цьому етапі потребують поповнення. Таку думку висловлюють українські та зарубіжні аналітики, спираючись на дані розвідок і поведінку агресора на полі бою.

Прямий ефір