Санкції працюють: доходи нафтогазової сфери РФ знизилися щонайменше наполовину, — Рябцев

Ілюстративний колаж: censor.net

Унаслідок санкцій доходи нафтогазової сфери Російської Федерації знизилися щонайменше наполовину. Про це сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

На його думку, зараз необхідно закрити Російській Федерації всі лазівки для обходу існуючих комплексних санкцій.

“Йдеться про понад 1 тис. всіляких обмежень, і це вже досить серйозний пакет, який діє насамперед завдяки своїй комплексності. Цим і пояснюється те, що Європейський Союз й держави Британської співдружності, й Сполучені Штати Америки зосередилися насамперед на перекритті ось цих всіляких лазівок. Заборонити Російській Федерації експортувати нафту в Китай, Індію, Туреччину та інші дружні, за російським визначенням, держави ніхто не в змозі. Зрозуміло, чому зараз в Індії російський експорт становить близько 45-46%. Однак не дозволити Російській Федерації торгувати нафтою і нафтопродуктами, іншими енергетичними товарами з державами цивілізованого світу — це цілком можливо. І це, власне кажучи, зараз і робиться”, — сказав експерт.

Він наголосив, що факти перевантаження нафти у відкритому морі не мають масового характеру — такі випадки, скоріше, поодинокі. Відповідні операції були заборонені та поставлені під контроль ще в попередніх пакетах санкцій та в межах тих односторонніх санкцій, які, наприклад, були ухвалені Великою Британією, яка чітко прописала штрафи за такі порушення.

Рябцев звернув увагу, що цінові обмеження діють, адже Росія пропонує імпортерам нафтової сировини і нафти небувалі знижки.

“Адже індійські заводи, їхні власники зовсім не дурні. І те, що вони наростили обсяги імпорту російської нафти — це цілком зрозуміло, оскільки росіяни пропонують нафту за ціною нижчою, ніж навіть пропонує нафту Ірак. І це унікальне явище: для того, щоб не скорочувати обсяги видобутку нафти, а будь-яке скорочення видобутку нафти — це рух односторонній, росіяни зараз пропонують нафту з такими знижками, які не снилися вже давно індійським переробникам, китайським трейдерам і переробникам, будь-яким іншим представникам держав-імпортерів нафтової сировини. І тому ось ці обмеження, вони діють попри всі заяви російських раніше аналітиків, а тепер пропагандистів, що море по коліно й гори по плече. Насправді доходи скорочуються й будуть скорочуватися”, — сказав експерт.

Він наголосив, що зараз уже зрозуміло, що доходи бюджету РФ виявляться значно нижчими, ніж планувалося, “щонайменше наполовину”.

Рябцев також нагадав, що спроби Росії зберегти нафтові доходи за рахунок обсягу продажів призвели до того, що виникли питання щодо дотримання Москвою домовленостей у межах міжнародної Організації країн-експортерів нафти (OPEC) щодо добровільного скорочення обсягів видобутку нафти.

“Охочих отримати нафту на третину дешевше, ніж вона коштує, багато. Саме тому представники OPEC зляться та висувають претензії до Російської Федерації. Адже ми тут збираємося, вони кажуть, стабілізувати ринок нафти, а ви нам заважаєте в цьому. Адже якщо Росія демпінгує, то це означає, що постачальники нафти до тієї ж самої Індії для того, щоб зберегти власний ринок, вони теж знижують нафтові котирування, теж знижують вартість нафти, яка пропонується індійським компаніям. Тому дана ситуація дуже вигідна, зокрема і державам-імпортерам, державам-споживачам нафти і нафтопродуктів, оскільки ось ця ситуація, вона дає змогу купувати нафтову сировину й купувати вже продукти її переробки значно дешевше, ніж це було б без запровадження цінових обмежень, без запровадження санкцій”, — сказав експерт.

Читайте також: На межі економічного колапсу: як вертикаль Путіна прирікає росіян на бідність та ізоляцію

Нагадаємо, 23 червня Рада Європейського Союзу затвердила 11 пакет санкцій проти Росії. Головна його відмінність — наявність методів впливу на країни, через які в РФ продовжують йти паралельний імпорт та підсанкційні товари.

Прямий ефір