Санкції не зупинять співпрацю між Іраном і Росією — думка експертки

Фото: gettyimages.com

Іран зможе адаптуватися до нових санкцій, якщо їх запровадять західні країни, і продовжить отримувати вигоди від співпраці з Росією. Таким чином, партнерство між Тегераном та Москвою, швидше за все, залишиться стійким. Таку думку сьогодні, 9 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

“Іран — країна, яка довгі роки перебуває під тиском санкцій і цілком непогано адаптується до цього. Так, Тегеран шукає партнерів, інші країни, які зацікавлені у співпраці з ним із різних причин. Наприклад, це можуть бути прагматичні вигоди, як у випадку з Китаєм чи Росією, де спроба об’єднати та консолідувати зусилля пов’язана з антиамериканськими настроями та іншими факторами”, — сказала вона.

Як вона зазначила, Ірану вдається уникати повної економічної та дипломатичної ізоляції, співпрацюючи з іншими країнами, насамперед із глобального Півдня.

“Тому вводити якісь нові заходи, якісь інструменти покарання застосовувати для Ірану, — питання дуже складне, тому що виникає питання якраз їхньої ефективності. Наприклад, можна було б застосувати повне ембарго — заборону експорту якихось певних товарів, технологій, матеріалів, які використовуються виготовлення військово-технічної продукції”, — розповідає Гриценко.

За її словами, до цього також можна було б запровадити заборону на міжнародні фінансові транзакції.

“Цільові санкції, розширення списку заборонених осіб та конкретних іранських компаній, обмеження використання передових технологій тощо. Однак усі ці заходи, швидше за все, виявляться малоефективними. Іран зможе адаптуватися до нових санкцій та знайти способи їхнього обходу. Тому світова спільнота постає перед труднощами у застосуванні інструментів тиску на Іран, щоб змусити його відмовитися від військово-технічного співробітництва з Росією, яке поки що приносить Ірану лише вигоди”, — підсумувала Аліна Гриценко.

Читайте також: Передача іранської балістики Росії — що відомо і реакції (ВІДЕО)

Нагадаємо, за інформацією агентства Associated Press, США поінформували союзників про ймовірну передачу Росії іранських балістичних ракет малої дальності.

Прямий ефір