Санкції — не вентиль, який можна перекрити, а постійна війна, — Несходовський про нові обмеження ЄС щодо Росії

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти РФ — добре попередження тим, хто хотів би допомогти Кремлю в обході обмежень. Насамперед це попередження для Китаю: у санкційному пакеті є китайські компанії. Загалом новий пакет обмежень ЄС спрямований “на затикання дірок”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

Він зазначив, що його в новому санкційному пакеті здивувала низка російських підприємств, пов’язаних з “оборонкою”, які мали б потрапити під санкції набагато раніше.

“Тільки зараз включається певний патронний завод, заводи радіоелектроніки, які виробляють різні розвідувальні прилади, інші машинобудівні заводи, які виробляють військову техніку. Хотілося б, щоб Європейський Союз у своїх санкціях одразу ж включав усі ці підприємства, залучені до роботи військово-промислового комплексу Росії, які забезпечують не тільки готовою продукцією, але також виробляють компоненти для військової техніки, для снарядів і для того, щоб вести війну. Тому для мене цей пакет санкцій — таке затикання дірок”, — сказав експерт.

Водночас Несходовський наголосив, що пакет примітний санкціями щодо компаній третіх країн, які допомагають Росії обходити обмеження.

“Особливо примітне потрапляння туди Китаю. Три компанії Китаю там будуть присутні. Що це означає? Це означає, що Китай отримує попередження щодо того, що якщо він не реагуватиме на порушення санкцій, які були введені Європейським Союзом, і ці компанії продовжуватимуть постачати якісь компоненти для озброєння в обхід цих санкцій, то такі компанії підпадатимуть під санкційний режим. Це дуже добре попередження”, — вважає гість ефіру.

Експерт зазначає, що санкції щодо компаній із третіх країн уже дають результати. Відмова багатьох банків від роботи з російськими контрагентами це яскраво ілюструє.

“Санкції починають діяти на фінансових ринках. Ви, можливо, і поставите Індії свою продукцію, але ви не можете без того, щоб у вас була банківська система, яка обслуговує вас, перерахувати ці гроші. Два місяці Індія не купувала російську нафту бренду Sokol. Це знову ж таки через санкції, бо не могли відкрити рахунок. Нині знайшли якийсь шлях. Але я впевнений, що найближчим часом ці дірки закриватимуться”, — заявив Несходовський.

Гість ефіру наголосив: санкції — це постійна війна проти спроб їхнього обходу.

“Це постійна війна. Санкції — це не вентиль, який одного разу перекрив, і все, потік не йде. Це постійне виявлення якихось обхідних шляхів, якими Росія має можливість постачати свою продукцію на світові ринки, купувати різне устаткування, різні верстати, купувати якісь компоненти для своєї техніки. Те, що Європейський Союз почав включати до санкцій компанії із третіх країн — не Росію і не Білорусь — це дуже добре. Це сигнал усьому світу, що і Європейський Союз, так само як і Сполучені Штати Америки, розширюватимуть цей список і запроваджуватимуть вторинні санкції для того, щоб вони ефективно діяли”, — сказав Ілля Несходовський.

Нагадаємо, Європейський Союз у п’ятницю, 23 лютого, ухвалив 13-й пакет індивідуальних та економічних санкцій проти Російської Федерації. Обмежувальні заходи запровадили щодо ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Загалом санкції ЄС щодо дій, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, зараз застосовуються до понад 2 тис. фізичних та юридичних осіб.

Прямий ефір