Санкції мають бути враховані й у наступних гарантіях безпеки України, — Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: uatv.ua

Санкції мають бути закріплені в гарантіях безпеки України, як один з інструментів зі стримування нової агресії. Про це сьогодні, 12 липня, у Вільнюсі за підсумками саміту НАТО заявив президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання телеканалу FREEДОМ.

“Санкційна політика Києва синхронізується із санкціями, які запроваджуються проти Росії в Європейському Союзі, а також в односторонньому порядку з іншими державами, які не входять до ЄС. Це постійна робота, і в нас уже великий санкційний пакет”, — сказав президент.

Зеленський зазначив, що санкції — це також частина майбутніх гарантій безпеки для України.

“У гарантіях безпеки мають бути виписані конкретні кроки як реакція в разі нової агресії проти нашої країни. Це робота з недопущення повернення агресії. У гарантіях має бути прописано, що не повинна припинятися підтримка наших збройних сил, повинно бути посилення безпеки на землі, на воді та в повітрі, кібербезпека, безпека наших фінансових структур тощо. А також санкційна політика, тобто порядок застосування санкцій”, — перелічив він.

“Усе це пов’язано. Тому що не хтось просто так вводить санкції, а вводять конкретні держави внаслідок агресивних дій конкретної країни”, — резюмував президент Зеленський.

Читайте також: Найкраща гарантія для України та українців — бути в НАТО, — Зеленський на саміті у Вільнюсі

Нагадаємо, 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) відбувся саміт НАТО, на якому було засновано Раду Україна — НАТО. У першому засіданні Ради взяв участь президент України Володимир Зеленський. 11 липня главами держав і урядів країн НАТО було затверджено Вільнюське комюніке, в якому закріплено, що Україна буде членом Альянсу, і вступ відбуватиметься без Плану дій щодо членства в НАТО, а за прискореною процедурою.

Також у межах саміту країни “Великої сімки” (G7) узгодили спільну декларацію щодо довгострокової безпеки та економічної підтримки України.

Прямий ефір