Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшановує Україна сьогодні, 20 лютого. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років. Найстаршому, Івану Наконечному, — 82. Усі вони разом стали символом того, як різні люди з різних регіонів України самовіддано й мужньо захищають єдині цінності. Всі вони разом віддали життя за незалежність, сказав президент України Володимир Зеленський у зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, передає FREEДОМ.
Глава держави зазначив, що пам’ять про подвиг Небесної Сотні — це пам’ять про те, як українці вміють виборювати власну свободу.
“На площах, барикадах, а сьогодні — на фронті. Пам’ять про те, що у найважчі моменти історії ми ніколи не здаємося. Стоїмо одне за одного, заради одне одного. Пам’ять про те, що єдність українців не має противника, здатного її перемогти. Що самовідданість українців не має меж і творить історію. Пам’ять про те, що десять років тому українці вирішили раз і назавжди: ми хочемо й будемо жити лише у європейській державі. Пам’ять, яку ми бережемо і яку збережемо. Пам’ять, яку вшановуємо сьогодні не на словах, відвага, яку ми примножуємо сьогодні на полі битви, у боротьбі, яка триває, у війні, яка йде сьогодні, у єдності, яку ми не втратили і яка вказує нам шлях зараз. Шлях спільних цінностей. Рівність. Гідність. Повага. Шлях нашої держави до європейської родини. І, звісно, найголовніша — незалежність України. Все це десять років тому для народу було стимулом боротися”, — наголосив Зеленський.
І це, як упевнений президент, є стимулом для українців сьогодні, аби захищати свою землю, свою свободу, своє завтра, свою Україну.
“Слава всім, хто зараз стоїть за неї в боях! Світла пам’ять усім, хто віддав за неї своє життя! Вічна шана Героям Небесної Сотні! Слава Україні!” — завершив Зеленський звернення.
Президент та перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять активістів, які загинули під час Революції Гідності у 2014 році, встановивши лампадки біля пам’ятного хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва.
Хрест встановлений громадськістю в березні 2014 року на місці розстрілів учасників Революції Гідності. У майбутньому він має стати частиною Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності.
У церемонії вшанування пам’яті також взяли участь представники дипломатичних установ.
Нагадаємо, 20 лютого 2014 року в центрі столиці України загинула найбільша кількість борців із режимом Януковича — 48 осіб. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів протягом зими 2013-2014 років та п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи територіальну цілісність і незалежність України, назвали Героями Небесної Сотні. Сьогодні в Україні вшановують їхню пам’ять.