Самопроголошена влада Придністров’я не ризикне проситися до складу РФ — Тулбуре назвав причину

Олексій Тулбуре. Фото: btv.md

Самопроголошена влада Придністров’я заявила, що на 28 лютого готує “з’їзд депутатів усіх рівнів” — так званого парламенту Придністров’я, а також районних, міських, селищних та сільських рад, на якому готують звернення до президента РФ Володимира Путіна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ говоримо з політичним аналітиком, колишнім представником Молдови в Раді Європи та ООН Олексієм Тулбуре.

“Цей з’їзд матиме місце, і, напевно, вони звернуться до Росії за допомогою, але це не з проханням про включення до складу РФ. Тому що це може різко погіршити становище самого Придністров’я. І Придністров’я, на відміну від Донбасу, на відміну від Абхазії, інших сепаратистських територій, не межує з Російською Федерацією. І Росія не зможе жодним чином підтримати Придністров’я, допомогти, захистити і таке інше. Тобто Придністров’я перебуватиме у повній ізоляції. Навіть газ, який Москва надсилає до Придністров’я, теж проходить через Кишинів. Придністров’я не є самодостатнім ні економічно, ні політично, ні фінансово. Регіон залежить від зовнішньої допомоги. Якщо таке прохання пролунає, зовнішня допомога припиниться. Тому, я думаю, що не буде жодних таких заяв”, — вважає Тулбуре.

Він припустив, що самопроголошена влада Придністров’я може звернутися і до РФ, і до міжнародної спільноти зі скаргами на Молдову.

“Молдова прийняла рішення про уніфікацію правозастосування Митного кодексу на всій території Молдови, включаючи Придністров’я, змушуючи придністровські компанії поряд із молдавськими платити митні акцизи, збори тощо. Це викликало негативну реакцію у Придністров’ї, були протести вуличні. І, цілком імовірно, це і є мотив головного скликання цього з’їзду”, — зазначив Тулбуре.

Політичний аналітик додав, що останній такий з’їзд депутатів усіх рівнів був у 2006 році, і тоді було ухвалено рішення про оголошення незалежності та звернення до Росії з проханням про включення до складу Російської Федерації.

“Ну, ось за 18 років нічого не трапилося такого. І раптом знову вони скликають. Тому люди напружилися. Але я повторюю, я не чекаю жодних таких сенсаційних рішень”, — резюмував Тулбуре.

Читайте також: Шлях Молдови в ЄС: Кремль намагається нашкодити (ВІДЕО)

Прямий ефір