Саміт європейської спільноти став ще одним важливим майданчиком для розв’язання проблем України, — Яхно

Саммит Европейского политического сообщества. Фото: president.gov.ua

Саміт європейської політичної спільноти надає Україні додаткові можливості та дає змогу проговорювати пріоритетні проблеми, питання та завдання на континенті. На цьому сьогодні, 21 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала політолог Олеся Яхно, коментуючи підсумки форуму. І додала, що на всіх майданчиках саміту звучало питання України.

Політолог нагадала, що ініціатива Саміту європейської політичної спільноти виникла 2022 року. Його створення ініціював президент Франції Еммануель Макрон.

“Коли цю організацію створювали, вона викликала певні скептичні оцінки в тому сенсі, що частина спостерігачів і прихильників інтеграції України до Європейського Союзу вважали, що Саміт європейської політичної спільноти та й узагалі сама європейська політична спільнота може розмивати ініціативу членства в Європейському Союзі, пропонуючи такий ось замінник. Але зараз, через два роки, ми бачимо, що на саміті присутні як 27 членів ЄС, так і 20 країн, які не є його членами”, — зазначила Яхно.

Вона додала, що зараз Саміт європейської політичної спільноти є великим плюсом. Бо він являє собою майданчик, який надає Україні додаткові можливості, що для нас украй важливо в умовах війни.

“Не дивлячись на те, що там не ухвалюється якихось документів чи загальних декларацій, які потребують спільної згоди та спільного підписання, цей майданчик дійсно є важливим. Тому що він дає змогу проговорювати пріоритетні проблеми, питання і завдання, які є на цей час або можуть бути на континенті. А також, природно, на двосторонньому рівні деталізувати ті чи інші питання, важливі для кожної конкретної країни”, — розповіла спікер.

Вона зауважила, що на цьогорічному Саміті європейської політичної спільноти, на якому був присутній і президент України Володимир Зеленський, на порядку денному було озвучено три головні питання: це захист демократії, це енергетика та допомога в широкому сенсі слова.

“І ми бачили, що серед загального порядку денного ось цих трьох питань, тема допомоги Україні звучала весь час. І, власне, сам прем’єр-міністр Британії Кір Стармер у підсумковому короткому брифінгу заявив про те, що Україна отримала підтвердження підтримки. Ще раз зазначу, що на всіх майданчиках саміту звучало питання України. І це логічно. Тому що питання безпеки в широкому сенсі слова є ключовим. А для України важливо насамперед те, що на саміті була конкретика на рівні політичного ставлення нового уряду Великої Британії”, — резюмувала Олеся Яхно.

Читайте також: Якщо Росія не програє, то у світі буде не 25 військових конфліктів, а 250, — Подоляк

Прямий ефір