Саміт Україна — ЄС: як Київ готується до події (ВІДЕО)

2 лютого до Києва прибуде делегація єврокомісарів. Точного списку ще не сформовано, але відомо, що її очолять президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Делегати зустрінуться з представниками українського уряду, а 3 лютого проведуть переговори з вищим керівництвом країни в межах щорічного саміту Україна — ЄС, інформує FREEДОМ.

У Кабінеті міністрів України заявили, що понад 70% рекомендацій Єврокомісії вже виконано і процес триває. Попри деякі розбіжності з Єврокомісією, Київ планомірно впроваджує норми європейського права у своє законодавство.

Наприкінці грудня Верховна Рада ухвалила закон про медіа. А це — одна з ключових умов Брюсселя.

“У нас є дуже сильний сигнал про вкрай позитивні відгуки щодо прогресу України — з невеликими рекомендаціями. І, як ви знаєте, наприкінці року Європейська рада з міжнародних відносин погодилася провести проміжну оцінку реформ України раніше запланованого. Це буде навесні, тож у нас ще є час. І ми докладаємо великих зусиль. Тож наш головний заклик до європейських інституцій, щоб вони не відставали від темпів України. Адже ми рухаємося дійсно швидко”, — сказала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Раніше в уряді України заявили, що процес вступу країни до Євросоюзу може зайняти два роки. Це стане рекордно коротким терміном повного проходження всіх правових процедур.

3 лютого на саміті Україна — ЄС сторони обговорять виконану Києвом роботу і подальший план дій щодо євроінтеграції країни.

“Сьогодні Україна робить усе, щоб у найкоротші терміни стати членом ЄС. У нас є всі необхідні передумови й потенціал, а також політична воля для якнайшвидшого виконання всіх рекомендацій Єврокомісії. Водночас членство України в Євросоюзі залежить від спільного політичного рішення всіх країн об’єднаної Європи та від переваг, які ми пропонуємо європейській спільноті”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Київ постійно підтримує діалог із Брюсселем. Так, 9 січня президент Володимир Зеленський провів переговори з президентом європейської ради Шарлем Мішелем. А представники структур ЄС регулярно приїжджають в Україну і говорять про неї з високих трибун.

Єврокомісія позитивно оцінює кроки Києва щодо євроінтеграції. А постпред Швеції при ЄС заявив, що підтримка України — пріоритет для Стокгольма. До липня Швеція головує в раді ЄС — органі, який відповідає за зовнішню політику Союзу.

“Україна і військова агресія проти України домінуватиме над усім, що Швеція робитиме під час головування в Раді ЄС. Євросоюз уже зробив багато чого для підтримки України, однак потрібно робити більше, щоб процес підтримки — гуманітарної, фінансової, військової — не припинявся. Швеція займатиметься пошуком можливості для притягнення до відповідальності осіб, які скоїли воєнні злочини в Україні, та використання заморожених російських активів для відновлення української інфраструктури та економіки”, — сказав Ларс Даніельссон, постійний представник Швеції при ЄС.

Саміт Україна — ЄС проводять щорічно з 1997-го. Зустріч, яка пройде в Києві 3 лютого, мала відбутися восени минулого року. Але тоді Київ тільки почав виконувати рекомендації Єврокомісії та захід перенесли на лютий.

Читайте також: Після перемоги у війні проти Росії Україна стане членом Євросоюзу, — Хандогій

Прямий ефір