Саміт Україна — ЄС у Києві: історичне значення прокоментувала Мезенцева

Марія Мезенцева. Фото: sluga-narodu.com

Саміт Україна — ЄС, який триває у Києві, — подія історична, попри те, що на ній не очікується заяв про терміни вступу України до Євросоюзу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань інтеграції до Європейського Союзу Марія Мезенцева.

Вона наголосила, що унікальність події полягає насамперед у тому, що Україна вперше бере участь у саміті як країна-кандидат, по-друге, “у зміні правил”, оскільки відкрився він не в Брюсселі, а в Києві, незважаючи навіть на повномасштабну війну.

“Саміт не повинен був відбуватися у Києві, його планували провести наприкінці грудня 2022 року у Брюсселі, за черговістю. Я була на одному з таких самітів у Брюсселі, звичайна бюрократична історія, це був 2018 рік, якщо мені не зраджує пам’ять: величезна делегація парламентаріїв з України, цілий літак прилітав і чиновників, і представників неурядових організацій, це такий стандартний великий захід. Чим відрізняється саміт Україна — ЄС цього року? По-перше, зміною правил: він проводиться, незалежно від усіх обставин, в Україні”, — коментує гостя ефіру.

Мезенцева наголосила, що за документами, які обговорюють, чітко видно, що неможливе стає можливим.

“Це прямі переговори про військову допомогу, це конкретне виділення коштів не лише від різних країн Євросоюзу, 27 партнерів, а саме від Європейського Союзу як інституції на підтримку нашої військової та оборонної сфер… Також додатково у нас енергетичний пакет допомоги. Ми пам’ятаємо, що кількість генераторів, яка, незалежно від усього, не беручи до уваги неурядові організації, волонтерів, а лише гроші, які витратила Єврокомісія на Україну, дорівнюють [за потужністю] одному блоку атомної електростанції. Це просто неймовірна допомога у найкоротші терміни”, — наголосила Марія Мезенцева.

Вона також зазначила, що до початку переговорів щодо членства України в ЄС залишається виконати приблизно 30% пунктів Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Читайте також: Перший день візиту президентки Єврокомісії до Києва — ключові заяви фон дер Ляєн і Зеленського (ВІДЕО)

Прямий ефір