Саміт у Швейцарії — позитивний початок публічного процесу для досягнення сталої безпеки та миру, — Потапенко

Глобальний саміт миру. Фото: president.gov.ua

Очікування від Саміту миру, який цими днями триває у Швейцарії, виправдовуються. Більшість країн світу дотримуються української позиції та виступають за дотримання принципів міжнародного права. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 червня, сказав керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) В’ячеслав Потапенко.

Він наголосив, що такий великий міжнародний захід Україна проводить уперше у своїй історії.

“Ті очікування, які були в останні дні та тижні перед самітом, виправдалися. Приїхали офіційні представники, делегації багатьох країн світу. Вони загалом дотримуються позиції, близької до української. Тобто відстоюють принципи Організації Об’єднаних Націй, міжнародного права і те, як вони реалізовувалися останні 10-річчя. Можна говорити про те, що Україні вперше за історію вдалося організувати такий великий міжнародний захід”, — сказав Потапенко.

Судячи із заяв українських офіційних осіб, Саміт миру — не останній захід, спрямований на консолідацію зусиль щодо досягнення справедливого миру, вважає експерт.

“Цей захід є стартовим для початку процесу вже не просто з консолідації прихильників під окремими пунктами мирного плану президента Зеленського, а й для подальшого розвитку мирного процесу”, — акцентував Потапенко.

На його думку, Глобальний саміт миру варто розцінювати як старт тривалого процесу з досягнення миру, який відбуватиметься публічно, а не лише на експертному рівні.

“Для тих, у кого не було завищених очікувань, сприйняття саміту абсолютно нормальне. Як позитивний початок тривалого процесу, який відбуватиметься вже публічно, а не в експертному режимі, щодо дипломатичних зусиль України та її прихильників задля досягнення сталої безпеки та миру”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Саміт миру розвінчає думку, що війна РФ проти України — це лише сварка двох слов’янських народів, — Веселовський

Нагадаємо, Глобальний саміт миру продовжує роботу у Швейцарії. На 16 червня заплановано три робочі сесії за трьома пунктами української формули миру: ядерна та продовольча безпека, повернення українських дітей, полонених та цивільних заручників. Учасники саміту — понад 90 країн та вісім міжнародних організацій — ухвалять спільне комюніке.

Прямий ефір