В Санкт-Петербурзі 27-28 липня проходить саміт Росія — Африка, який вже став провальним. Зокрема, кількість гостей присутніх на саміті значно менша за аналогічну зустріч 2019 року — африканські лідери остерігаються агресивної політики Москви. Про це сьогодні, 28 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат та експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Можемо констатувати, що за формою саміт відбувся, а за змістом він був провальним. По-перше, подивіться на кількість гостей, яка приїхала, якщо порівняти з попереднім самітом, на цей саміт приїхало фактично втричі менше лідерів. По-друге, всі лідери розуміють, що Росія слабшає, і її вплив у світі слабшає. Росія веде політику, яка деструктивна навіть для її партнерів в Африці”, — сказав він.
Експерт-міжнародник пояснив, що політика режиму Путіна — це створення криз, наприклад, продовольчої, що зі свого боку значно впливає на вертикаль влади в африканських країнах.
“Тобто, це може призвести до соціально-політичної дестабілізації, люди можуть втратити владу і це дуже чітко розуміють африканські керівники. Тому більшість із них не поїхала на цей саміт після того, як Росія вийшла із зернової угоди. Тому, насправді він [саміт] провальний”, — наголосив Руслан Осипенко.
Читайте також: Глави більшості африканських держав бойкотують саміт “Росія — Африка” — основні причини назвав Божко
Нагадаємо, на саміт Росія — Африка та економічний форум у Санкт-Петербурзі приїхали представники 49 із 54 незалежних країн африканського континенту, а також лідери “Африканського союзу” та інших континентальних організацій. Утім, лише 27 із них — це перші або другі особи своєї держави.