Саміт НАТО у Вашингтоні стане мостом для вступу України в Альянс, — Мережко

Україна — НАТО. Ілюстрація: armyinform.com.ua

На липневому саміті НАТО у Вашингтоні Україна хотіла б досягти максимальної мети — отримати запрошення до вступу в Альянс. Однак шансів на це залишається не так вже й багато. Але цей саміт стане своєрідним мостом для вступу України до НАТО. Про це сьогодні, 26 червня в ефірі телеканалу FREEДOM заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Безумовно, на саміті НАТО у Вашингтоні Україні хотілося б досягти максимальної мети — тобто отримати запрошення на вступ до Альянсу. Причому нині боротьба за таке запрошення ведеться не тільки Україною, а й іншими членами блоку, які підтримують Україну в цьому прагненні. Можливо, шансів, що це станеться саме на липневому саміті у Вашингтоні, — не так уже й багато. А проте, вони є, і за них необхідно боротися”, — зазначив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

За словами політика, зараз програма мінімум України полягає в тому, щоб отримати більше, хоча б у вигляді формулювання, пов’язаного з інтеграцією країни в Північноатлантичний блок, ніж Україна отримала на попередньому саміті у Вільнюсі.

“Найімовірніше, буде знайдено якийсь компроміс, який виражатиметься у відповідні формулювання. Ми вже знаємо приблизно метафору цього компромісу. Йтиметься про те, що цей захід по суті є мостом до вступу України в НАТО”, — зазначив експерт.

Він також додав, що є ще один важливий політико-психологічний момент, якого необхідно позбутися і зробити це на майбутній зустрічі у Вашингтоні.

“Йдеться про так званий московський фактор, тобто, коли держави або політики діють у питанні прагнення України приєднатися до НАТО з оглядом на Росію, нібито свідомо чи неусвідомлено, але з огляду на інтереси РФ. Цього треба повністю радикальним чином позбутися, діяти рішуче, не звертаючи уваги на те, що скаже чи подумає Москва. Необхідно виходити з конкретних національних інтересів та інтересів безпеки Європи й Північноатлантичного регіону”, — резюмував Олександр Мережко.

Читайте також: Найнагальнішим завданням буде посилення підтримки України: які очікування Києва та партнерів від саміту НАТО

Прямий ефір