Саміт миру визначив чіткі політико-правові рамки для подальшого мирного процесу, — Мережко

Олександр Мережко. Фото: Facebook

Глобальний саміт миру в Швейцарії зафіксував чіткі політико-правові рамки для подальшого мирного процесу. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“У результаті проведення дійсно глобального і дуже репрезентативного Саміту миру в нас є політико-правова рамка, яка дозволяє робити подальші кроки в межах мирного процесу і шукати можливе дипломатичне рішення”, — сказав він.

За його словами, у Швейцарії було встановлено конкретні принципи, які спрямовуватимуть подальші дії та рішення в мирному процесі.

“Йдеться про загальний консенсус, принаймні, навколо трьох пунктів формули миру президента Зеленського: ядерної безпеки, продовольчої безпеки, а також обміну та повернення військовополонених і вкрадених Росією дітей”, — зазначив голова комітету.

Мережко наголосив, що принципи та засади, вироблені на саміті, знайшли широку міжнародну підтримку.

“Це багатосторонній документ, план миру, який не є одностороннім і абсурдним, як пропозиції, наприклад, Путіна. Тому ми будемо робити подальші кроки на підставі цього основоположного документа, фінального комюніке саміту”, — підсумував Олександр Мережко.

Читайте також: Продовольча безпека та вільне судноплавство: одне з головних питань Саміту миру у Швейцарії обговорили експерти

Прямий ефір