Заява Путіна напередодні Глобального саміту миру, де він демонструє всім, що Росія невиліковна, обернеться на саміті проти нього. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 15 червня, висловив віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
Він наголосив: саміт вкрай небезпечний для Путіна, оскільки надзавданням цього заходу є повернення сили міжнародного права. Саме тому Путін напередодні “вимушений був сам торпедувати цей захід, тому що не вдалося ні Китаю, ні йому його зірвати”.
“Вони [Путін і Сі] відмовляли деякі країни, переважно глобального Півдня. Тому зараз успіх уже в тому, що цей саміт відбувається. Цей саміт має суперціль. Ця суперціль — повернення сили міжнародного права, яке товариш Путін просто розірвав, як Тузік грілку, вибачте за вираз, і продовжує демонструвати усьому світу, що він є агресором”, — констатував гість ефіру.
З цього погляду Лісний оцінює заяву Путіна як корисну для саміту в Швейцарії — для тих країн, які вважали, що господаря Кремля можна запросити туди.
“Він [Путін] зробив корисну річ, хоча планував зірвати чи створити альтернативу мирному плану України. А насправді показав, що Росія невиліковна… І що він продовжуватиме агресію і що не бачить Україну як державу… Тому дуже корисно, що це всі почули. І я думаю, на саміті це бачення Путіна буде використане проти нього”, — прокоментував віцепрезидент аналітичного центру “Політика”.
Він зазначив, що кількість учасників саміту, які представляють усі частини світу, не лише Захід, робить будь-який його підсумковий документ легітимним. Лісний додав: хоча для першого Глобального саміту обрано лише три пункти української формули миру, які всіх об’єднують, обмін думками йтиметься і про інші. А крім того, буде названо винуватця проблем, які торкнулися аж ніяк не лише України.
“І тут добре, що ми почуємо не лише наших друзів, а й тих, хто такими не є, але приїхали… І також ми зможемо, наприклад, з продовольчої безпеки пояснити, хто це робить. І це потрапить у пресу цих країн… І про те, що Росія на нас напала, і що Росія краде дітей і захоплює ядерні об’єкти…. Ми вважаємо, що про це всі знають. Насправді, це не так. Що далі туди, углиб світу, скажімо так, там про це не знають. Тепер вони будуть змушені почути це просто тому, що якщо приїжджають дипломати, лідери держав, то про це пише преса. І пресі слід писати про те, про що говорили. І це дуже важливо”, — наголосив гість ефіру.
Він упевнений, що попереду нові саміти, оскільки шлях до справедливого миру не буде швидким: силу міжнародного права не можна відновити швидко. Але в її відновленні мають бути зацікавлені та брати участь усі.
“Це треба робити всім разом. Не Україні та комусь, а Україні і всім разом. І найголовніше, що ми повинні зберегти ініціативу, щоб вона не розмивалася іншими якимись “мирними планами”. І зараз здається, що такий консенсус є. У підсумковому документі, я гадаю, це ми побачимо. Щоб і надалі — я думаю, ще не один саміт такий буде, бо пунктів усе-таки багато, проблем ще більше — цією генеральною лінією, віссю, на яку нанизуватимуться результати роботи, була формула миру України. Це, як мінімум, справедливо, тому що Україна ні на кого не нападала, на неї напали і продовжують знищувати її територію. Тому ми маємо повне право диктувати умови. Так, саме диктувати. Ми не прохачі. Ми ті, хто хоче перепрошити світову систему безпеки під те, щоб усім було комфортно і щоб більше такого не повторювалося”, — заявив Олег Лісний.
Читайте також: “Колективні зусилля здатні зупинити війну”: Зеленський та Амгерд розпочали роботу на Саміті миру (ВІДЕО)
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.
Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру