У саміті “Великої сімки” (G7), який стартував сьогодні, 19 травня, у Хіросімі (Японія), окрім країн цього міжнародного клубу беруть участь і лідери Європейського Союзу, Індії, Індонезії, Південної Кореї, Австралії та інших держав. Одна з цілей розширення географії — показати однозначне ставлення до війни РФ проти України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.
Розширивши географію, лідери “Великої сімки” намагаються вибудувати демократичний порядок денний в економічних, політичних та інших взаєминах між країнами.
“Ці країни (крім тих, що входять до клубу) є економічними та політичними лідерами у своїх регіонах. Їхній внесок у загальносвітову економіку досить істотний. Необхідно розуміти, що з цими країнами намагаються активно контактувати”, — зазначив політолог.
Також лідери держав залучені на саміт через питання, пов’язані з Україною.
“Деякі країни (наприклад, Південна Корея, Австралія) дуже активно підтримують Україну у військово-технічній допомозі. Деякі країни, як Індія, займають досить вичікувальну позицію, оскільки в них є своє бачення цієї війни”, — зазначив Рейтерович.
Політолог вважає, що саме такі зустрічі можуть допомогти сформувати у лідерів країн усього цивілізованого світу однозначне ставлення до агресії з боку Російської Федерації.
“Такі зустрічі у форматі “Великої сімки” — це непоганий спосіб показати, що ситуація навколо України насправді однозначна. Є країна агресор (Росія), є країна жертва (Україна), і все необхідно робити для того, щоб РФ не могла свою агресію розширювати та була за неї покарана”, — констатував експерт.
Читайте також: “Роснефть”, банки та компанії “Росатому”: Австралія ввела нові санкції проти Росії
Нагадаємо, лідери країн “Великої сімки” на саміті в Хіросімі сьогодні, 19 травня, заявили, що Україна має необхідну бюджетну підтримку на поточний рік і початок 2024 року.