Підтримка України та реформа глобальної фінансової системи серед головних цілей президента США Джо Байдена на саміті “Великої двадцятки” (G20), який стартує сьогодні, 9 вересня, у Нью-Делі. Американський лідер, а також канцлер ФРН Олаф Шольц, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак вже прибули до столиці Індії, повідомляє FREEДОМ.
Підтримка країн, що розвиваються, і протистояння військовій та економічній агресії Москви й Пекіна, що зростає, — теми, на яких має намір сфокусувати увагу учасників саміту G20 Джо Байден.
“Ми сподіваємося, що саміт “Великої двадцятки” покаже, що найбільші економіки світу можуть співпрацювати навіть у скрутні часи. Вирушаючи в Делі, ми зосередимося на досягненні відчутних результатів в інтересах країн, що розвиваються, і досягненні прогресу за ключовими пріоритетами для американського народу — від клімату до технологій”, — заявив напередодні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
Однією з найважливіших для Вашингтона тем є реформа Світового банку. Йдеться про збільшення обсягів та спрощення механізму кредитування країн, що розвиваються.
“Озброївшись грошима для Світового банку та обіцянками постійної участі США, Байден сподівається переконати економіки Африки, Латинської Америки та Азії, що швидко зростають, у тому, що існує альтернатива китайському проєкту “Один пояс — один шлях”, який направив мільярди доларів у країни, що розвиваються, але залишив багатьох у глибокій заборгованості”, — наголошується в публікації агентства Reuters.
США критикують кредитну програму Китаю “Один пояс — один шлях”. У рамках проєкту в 1 трлн дол. КНР надає кредитну допомогу країнам, що розвиваються. Разом з тим, Пекін залишає за собою право вимагати повернення боргу в будь-який час. Це дає Китаю важелі тиску на інші держави. Кредити Світового банку можуть надати економікам, що розвиваються, альтернативу.
“Найбільші акціонери Світового банку сядуть за стіл переговорів G20. Ми звернулися до Конгресу з проханням виділити фінансування, необхідне для надання 25 млрд дол., але залучення інших країн до участі у проєкті та їхня зацікавленість у ньому — це збільшення обсягу фінансування до 100 млрд дол.”, — цитує CNN високопоставленого представника Білого дому.
У Нью-Делі президент США проведе закриту зустріч із прем’єр-міністром Індії. Вашингтон розглядає Індію як стратегічну противагу Китаю. Хоча за деякими принциповими позиціями думки Вашингтона та Нью-Делі не збігаються. Наприклад, за рік головування у G20 Індія так і не засудила війну Росії проти України та продовжує купувати російські енергоносії. Як пише Reuters, посилаючись на індійських чиновників, у проєктах підсумкових документів саміту офіційний Нью-Делі закликає лідерів G20 враховувати думку Росії та Китаю. Водночас Москва та Пекін заблокували спроби західних країн включити до документа рішуче засудження російської агресії в Україні.
“Минулого разу, коли ми проводили останню зустріч G20, нам вдалося виробити спільну заяву, декларацію. І я зауважив, що для деяких країн сьогодні, схоже, складніше домовитися про чітку позицію, яка засуджує та карає Росію за рішення розпочати війну проти України”, — зазначив президент Європейської Ради Шарль Мішель.
Євросоюз має намір закликати лідерів G20 обговорити на саміті питання глобальної енергетичної та продовольчої безпеки у зв’язку з виходом Росії з Чорноморської зернової ініціативи та ударами російської армії по українських зерносховищах і портовій інфраструктурі.
Читайте також: Питання агресії РФ проти України стало подразником для Індії за час головування в G20 — думка
Нагадаємо, саміт лідерів “Великої двадцятки” проходитиме у Нью-Делі 9 та 10 вересня. На саміті не будуть присутні президент Росії Володимир Путін та голова КНР Сі Цзіньпін.
Читайте також: Напередодні G20: Сі не їде на саміт — Байден розчарований (ВІДЕО)