Теракт у “Крокус Сіті Холі” і причетність громадян Таджикистану до нього сприяли збільшенню міжетнічних конфліктів у Росії та посиленню суспільної напруженості через дії влади та її ставлення до мігрантів. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив співзасновник, виконавчий директор інтернет-проєкту StopFake Руслан Дейниченко.
“Ще один наслідок теракту — потенційні конфлікти з мігрантами. Ми бачимо, як російська влада намагається проводити масові облави на мігрантів, шукати незаконних мігрантів. Це дуже вдаряє по відносинах із мусульманським населенням, відсоток якого в Росії величезний”, — сказав він.
Як він зазначив, зростаючі міжетнічні конфлікти в Росії є вельми тривожною ситуацією для влади.
“Знову таки, є Північний Кавказ, де дуже велика мусульманська громада. Тому я б усе-таки вважав, що теракт — це недопрацювання російських спецслужб. І поки ми не побачимо, що Путін покарає когось за це недопрацювання, а ми знаємо його традицію ухвалювати рішення через якийсь час…”, — акцентує виконавчий директор StopFake.
На його думку, через зростаючі ризики, включно з економічними, питання про причетність мігрантів до теракту ігнорують і російські ЗМІ.
“Велика мусульманська громада, дуже багато нелегальних мігрантів у Росії, і без мігрантів російська економіка обійтися не може, — не вистачає робочих рук. Ми знаємо, що величезна кількість чоловічого населення або задіяна у війні проти України, або загинула, або поранена, тому мігранти Росії просто потрібні”, — пояснив експерт.
Але зі збільшенням у країні кількості мігрантів збільшується і кількість нападів як на самих мігрантів, так і на російських громадян, підкреслив Дейниченко.
“Ми вже бачимо, що такі випадки трапляються, коли мігранти або когось грабують, або б’ють, або організовують теракти, або ґвалтують… Тому все це призводить до ризику міжетнічних зіткнень, викликає невдоволення населення як самих мусульман, так і етнічних росіян. Усе це не сприяє стабільності в Росії і російські спецслужби це бачать. І, до речі, деякі пропагандисти теж попереджають про те, що російській владі потрібно щось робити для того, щоб уникнути таких конфліктів”, — підсумував Руслан Дейниченко.
Читайте також: Звинувачення Кремля в причетності України до теракту в “Крокус Сіті Холі”: що за ними стоїть (ВІДЕО)
Нагадаємо, 22 березня близько 20:00 кілька невідомих відкрили стрілянину по людях, які зібралися в концертному залі “Крокус Сіті Хол” (Crocus City Hall), розташованому в Красногорську під Москвою. Того вечора планувався концерт гурту “Пікнік”.
За останніми даними, внаслідок теракту загинули 144 людини.
Відповідальність за теракт узяв на себе один із підрозділів терористичного угруповання “Ісламська держава”.