Рютте, як досвідчений політик і парламентер, вважається прийнятною кандидатурою на посаду генерального секретаря НАТО, — Яхно

Олеся Яхно. Скріншот: uatv.ua

Шлях до призначення Марка Рютте наступним генеральним секретарем НАТО відкритий. Румунія останньою з країн Альянсу оголосила, що не проти його кандидатури. Рютте відмінно підходить на цю кандидатуру як досвідчений політик і парламентер, але йому дістається Альянс у період турбулентності. Про це сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня Олеся Яхно.

“Із кандидатурою буде визначеність до липневого саміту НАТО у Вашингтоні. Кандидатуру Марка Рютте схвалили Франція, Німеччина, а також США та Великобританія. Посада секретаря НАТО багато в чому є маркером того, як Альянс зможе поєднати вирішення внутрішніх і зовнішніх завдань не тільки на поточний момент, а й у перспективі наступних років. Рютте, як досвідчений політик і парламентер, вважається прийнятною кандидатурою”, — сказала вона.

На плечі генерального секретаря НАТО лягає додаткова відповідальність, адже в геополітичних процесах настав період турбулентності.

“Посада генерального секретаря НАТО в період війни та турбулентності геополітичної ситуації у світі набуває додаткової значущості. Тому від генерального секретаря НАТО багато що залежить — як необхідність змін, трансформації, так і необхідність враховувати додаткові ризики”, — наголосила експертка.

Експерти виокремлюють кілька груп ризиків, які стоять перед Альянсом і які належить долати генеральному секретарю НАТО.

“Виділяють кілька груп ризиків, які в якомусь сенсі й зумовили обрання кандидатури саме Марка Рютте. Перше — це безпосередньо політичний ризик, це можлива зміна політики адміністрації США. Велике навантаження на питання безпеки ляже безпосередньо на блок НАТО. Другий ризик — це збереження обсягу допомоги Україні. І не тільки збереження, а й збільшення”, — розповіла Яхно.

Вона зазначила й економічні ризики, з якими доведеться працювати новому генсеку.

“Ще один важливий ризик — це безпосередньо внутрішнє реформування — дотягування всіх країн НАТО до рівня видатків на оборону у 2% або більше. Потрібно дійсно реформувати й переглядати оборонну політику — це факт. Це не тільки стосується рівня витрат ВВП на оборону, а й координації оборонних виробництв тощо. Третій ризик — це активізація зимової фази війни. Маються на увазі інфраструктурні проблеми, коли Україні потрібна буде велика допомога”, — констатувала експерт.

Читайте також: Міграційна криза, глушіння GPS, саботажі, шпигунство: Росія створює загрозу на східному фланзі НАТО (ВІДЕО)

Прямий ефір