Рис і гроші — не все: чим ще Росія може розплатитися з Північною Кореєю за солдатів, розповів експерт

Північнокорейські солдати. Фото: gettyimages.com

В обмін на відправлення солдатів Північної Кореї, Кім Чен Ин отримує від Росії 2 000 доларів за кожного військового на місяць, а також близько 600-700 тисяч тонн рису щороку. Однак, здається, що Північна Корея могла б отримати більше, тому можливо, Москва також передасть Пхеньяну певні військові технології. Таку думку сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень, кандидат економічних наук Іван Ус.

“Відчуття, що [Пхеньян] продешевив, враховуючи, що людське життя коштує більше, якщо ми вимірюємо його в рисі, за який і купують корейських військових. Але, думаю, що все-таки ті цифри, про які говорить розвідка Південної Кореї, це не повний обсяг. Найімовірніше, крім рису та грошей, ще присутні певні технології, які Північна Корея хоче отримати в Росії: у галузі ракетобудування, протиповітряної оборони”, — сказав він.

Експерт також зазначив, що з 1953 року Північна Корея не мала досвіду ведення бойових дій. Тому для Пхеньяна важлива наявність солдатів із бойовим досвідом.

“Для отримання досвіду їх відправляють на війну проти України. Хоч би як цинічно це звучало, але справді, щоб люди набралися досвіду, керівництво Північної Кореї не хвилює, скільки з тих, кого вони направлять, не повернуться живими. Якщо будуть жертви — це не страшно. Головне — буде досвід. Тобто це інтерес Північної Кореї”, — наголосив Ус.

Крім того, за його словами, Південну Корею турбують деякі положення угоди про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, особливо ті, які стосуються взаємної військової допомоги між країнами.

“Південну Корею турбує, бо не виключено, що в обмін на надання Північною Кореєю своїх військових Росії, після певного часу Росія зобов’язується направити своїх військових до Північної Кореї. Вдасться це чи ні — подивимося. Проте такі контакти, безумовно, турбують не тільки Україну, маючи на увазі зв’язки Росії з Північною Кореєю, а й країни регіону”, — підсумував Іван Ус.

Читайте також: Росіяни не встигають компенсувати втрати: рекордні дані ліквідації окупантів проаналізували військові експерти

Нагадаємо, посилення військового співробітництва Росії та Північної Кореї, а також залучення військ КНДР до війни проти України, призводить до розвитку партнерства між Києвом і Сеулом. Позиція Південної Кореї, яка була сконцентрована на допомозі Україні в гуманітарній та економічній сфері, може змінитися. Йдеться і про можливе постачання озброєння Україні у відповідь на зближення Москви та Пхеньяна.

Прямий ефір