Роботу українських військових медиків на найвищому професійному рівні вже оцінив увесь цивілізований світ. Вони цілодобово чергують поблизу лінії фронту, оперативно евакуюють поранених українських захисників фактично з поля бою і буквально рятують життя в каретах реанімобілів, інформує FREEДОМ.
На бойовому чергуванні вони щодня по 12 годин. У разі виклику збираються за лічені секунди, їдуть майже в саме пекло війни, щоб врятувати чиєсь життя. Робота військових медиків на передовій зовсім не схожа на те, чим займаються їхні громадянські колеги. Тут немає білих халатів та просторих операційних. Вони повертають бійців до життя в польовій кареті реанімобіля і самі не з чуток знають, як атакує російська артилерія.
“У нас таких два “унімога”. Що один був під обстрілом, що другий. Один “унімог” взагалі був пробитий наскрізь “Ураганом”, дякувати богові, що не здетонував, було пряме влучення”, — розповідає Назар Білоголовка, капітан медичної служби 30-й ОМБр імені князя Костянтина Острозького.
Один із таких обстрілів бойової карети швидкої допомоги добре запам’ятався військовому хірургу 30-ї бригади. Тоді під час евакуації постраждалих українських захисників поранення отримав увесь екіпаж.
“Я якраз надавав допомогу, почув приліт. Знаєте, таке відчуття теплоти пішло тілом, контузія, відкинуло, потім 30 секунд не міг зрозуміти, що трапилося. Потім зрозумів, дивлюся, всі трьохсоті в траві сховалися, я крикнув: “всі бігом в машину”. Завантажив, наче 12 людей було”, — згадує Назар Білоголовка.
В операційній на колесах лікарі можуть одночасно евакуювати півтора десятка легко поранених солдатів. На випадок поранень, що загрожують життю, виїжджає інша бригада медиків.
Цей автомобіль медики називають стабілізаційним пунктом на колесах. Такий спосіб надання першої допомоги, не доставляючи тяжко поранених бійців до стаціонарних стабілізаційних пунктів, кажуть лікарі, в рази заощаджує час для порятунку життя. Нерідко до рук медиків потрапляють солдати із зупинкою серця та пошкодженими кінцівками. І проводити реанімацію треба тут і зараз. Найчастіше надання допомоги відбувається на ходу. Весь екіпаж працює злагоджено.
Інтенсивність боїв за визволення українських територій на Бахмутському напрямі не вщухає. Проте медики зазначають, кількість поранених солдатів навіть у момент проведення штурмових операцій не збільшується. Впевнені, це насамперед пов’язане із професійною підготовкою української армії.