Рух забруднення сповільнився: ситуацію на Десні прокоментувала Гринчук

Світлана Гринчук. Фото: facebook.com/svetlana.ivanova

Російський цукрозавод у Тьоткіно Курської області скинув нечистоти у річку Сейм. Це призвело до її забруднення органічними речовинами. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук звернула увагу, що ситуація контрольована і небезпеки для населення не несе. Про це вона заявила в ефірі марафону “Єдині новини”, інформує FREEДОМ.

За словами Шмигаля, таке забруднення стало причиною зниження рівня кисню у водоймі та мору риби, але загроз для життя людей немає.

“Ми розуміємо, що речовини органічні. Вони викликають забруднення. Ми вже розуміємо, як відбувається це забруднення. Воно, як правило, йде по центру ріки. Вже якась частина річки пройдена. Відбулися навіть процеси відновлення там, де це пройшло ближче до кордону. Зараз органіка осідає, розчиняється. Загроз для життя і здоров’я людей нема”, — заявив очільник уряду.

За інформацією від офіційних структур, загроз для водозаборів Чернігова і Києва немає, додав Шмигаль.

Міністерка захисту довкілля і природних ресурсів України Світлана Гринчук запевнила, що ситуація із забрудненням Десни контрольована, особливо що стосується руху забруднення в напрямку Київщини.

“За оновленими даними Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Але хочу нагадати, що попереднім прогнозувалося, що це забруднення досягне Київщини 10-11 вересня. Тобто ми бачимо, що рух забруднення сповільнився, і не в такій вже концентрації та не суцільною плямою, а більш розпорошено рухається природно по річищу ріки”, — повідомила вона.

Міністерка заявила, що з даним типом забруднення “Київводоканал” впорається своїми силами.

“Для тих моментів, коли забруднення може перевищувати деякі норми, для того, щоб краще водоканалу впоратися, ми напрацьовуємо спільно з ними спеціальні негайні відкориговані технологічні процеси”, — додала Гринчук.

За її словами, на Чернігівщині забруднення фіксується точкове.

“В районі міста Чернігів вже фіксується покращення ситуації. Є, звичайно, поодинокі факти загибелі риби, але ми розуміємо, що це через зниження вмісту кисню у воді. Державна екологічна інспекція, місцева влада працюють над тим, щоб цю загиблу рибу швидко збирати та утилізувати для того, щоб не відбувалося повторного погіршення стану води. Також фіксується перевищений вміст марганцю і заліза. Однак тут слід сказати, що таке перевищення незначне, воно є характерним і для цієї території, і для цієї пори року, враховуючи природні особливості рік в Чернігівській області”, — сказала міністерка.

Читайте також: Брак води в Криму — це результат окупації півострова Російською Федерацією, — Чубаров

Прямий ефір