Рух опору “Жовта стрічка” не дає забувати, що окуповані території — це Україна

Ілюстративне фото: Telegram/yellowribbon_ua

Рух опору “Жовта стрічка” активно діє в окупованому Мелітополі. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів координатор “Жовтої стрічки” в місті Іван, прізвище якого не називається з метою безпеки.

Він зазначив, що сам рух виник наприкінці квітня 2022 року в Херсоні як продовження мітингів проти так званої “Херсонської народної республіки” та фейкових референдумів, які проводила Росія. Мета руху — показати, що окуповані Росією території — це Україна.

“Ця хвиля мотивації від жителів Херсона пішла від Луганська до Ялти. І ми брали приклад, як влаштувати цей самий рух у нашому місті і як координувати свої рухи з хлопцями та дівчатами з Херсона. Але головна мета — це об’єднати українців, показати, що на окупованій території все ще Україна, вона єдина і неподільна”, — сказав Іван.

За його словами, “Жовту стрічку” підтримують десятки тисяч людей, з них 7 тисяч активно працюють. Йдеться про збір інформації про колаборантів, друк патріотичних плакатів, нанесення графіті на стіни, розклеювання плакатів і листівок.

“Ми намагаємося максимально бути децентралізованими. Щоб активіст не знав іншого активіста. Щоб у разі, якщо хтось спіймає одного з них, він не міг видати всю мережу. Тому одна людина може друкувати матеріали та заховати його в одному місці, а інші активісти можуть використовувати ці закладки, брати, розвішувати ці матеріали по місту. У нас усе відбувається максимально дистанційно. Використовуємо при цьому захищені месенджери, наш чат-бот разом із Telegram, де будь-яка людина в окупації може з нами зв’язатися, може отримати завдання і деякі координаційні моменти, але також короткий інструктаж із техніки безпеки та інформаційної гігієни”, — сказав Іван.

За його інформацією, в окупованому Криму діють близько 2,5 тисяч представників “Жовтої стрічки”, й ця кількість збільшується після кожної успішної операції Сил оборони України, тому що люди відчувають упевненість у ЗСУ.

Іван зазначив, що опір у Криму, на окупованих частинах у Донецькій і Луганській областях діяв із 2014 року, але приклад Херсона підштовхнув його до активізації. Нині, за його словами, координатори “Жовтої стрічки” отримують десятки нових повідомлень від мешканців Донецької та Луганської областей із запитаннями, як долучитися до руху.

“Ми тут для того, щоб довести, що території потребують деокупації, і немає місця тим, хто може підтримувати окупаційні війська, окупаційну владу. Жовта стрічка стала символом опору російській окупації… І наша буква Ї як символ опору для російських військ, як маркер, що, можливо, партизани знають, де вони живуть, де вони відпочивають або де знаходяться їхні склади”, — сказав Іван.

Читайте також: “Жовта стрічка”: як діє українське підпілля нового типу на окупованих територіях

Прямий ефір