Рух до миру означає діяти швидко, підготовка займе місяці, не роки, — Зеленський

Володимир Зеленський. Скріншот: youtube.com/@PresidentGovUa

Україна відповідає на російську агресію не лише зброєю, але й дипломатією. Цими днями 101 держава та міжнародна організація взяли участь у Глобальному саміті миру — це велике досягнення України та її партнерів. Про це сьогодні, 16 червня, за підсумками проведення саміту заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Він зазначив, що Україна сподівається, що до наближення миру долучаться ще більше країн.

“Попередні політичні покоління залишили нам Статут ООН як основу для співпраці людей. Ми передамо наступним поколінням ефективний механізм імплементації Статуту ООН. Комюніке, яке було ухвалене на Саміті миру цими днями, повною мірою відображає наші наміри, і залишається відкритим для підписання кожним, хто поважає Статут ООН. Важливо, щоб всі учасники саміту підтримали територіальну цілісність України, тому що не буде тривалого миру без територіальної цілісності”, — заявив Зеленський.

За його словами, на саміті були детально проаналізовані три виклики — радіаційна безпека, продовольча безпека та повернення полонених і депортованих осіб включно з тисячами дітей, викрадених Росією.

“І тепер, після саміту, ми запропонували продовжити нашу спільну роботу на більш технічному рівні — на рівні радників і міністрів у форматі спеціальних зустрічей під лідерством або співлідерством країн. Кожен крок до справедливого миру привернув увагу окремих груп учасників саміту й країн, які ще не доєдналися, але зацікавлені у мирі. Ми погодилися почати роботу в спеціальних поссамітних групах щодо специфічних ідей, конкретних ідей і пропозицій, які можуть відновити безпеку та її різні аспекти. Саме так, як це спрацювало на рівні радників під час підготовки першого Саміту миру”, — сказав президент.

Зеленський також повідомив, що Україна вже має попередні угоди з такими країнами як Франція, Чехія, Туреччина, Кенія, Саудівська Аравія, США, Польща, Норвегія, Канада, Катар, Чилі, Гана, Фінляндія, Нідерланди, Німеччина, Сполучене Королівство.

“Я впевнений, що разом ми забезпечимо результати. Перший та другий Саміти миру повинні об’єднати нашу роботу щодо деталей миру. Ми в стані війни й не маємо часу на довготривалу роботу. Рух до миру означає діяти швидко, підготовка займе місяці, не роки, тому, коли план дій щодо миру буде готовий і кожний крок буде опрацьований, відкриється шлях до другого Саміту миру, а отже й до завершення цієї війни”, — зазначив глава держави.

Він додав, що вже є країни, які зацікавлені прийняти другий Саміт миру, ведуться перемовини з ними.

Читайте також: Підсумки Глобального саміту миру. Комюніке лідерів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір