Роззброєння, Білорусь чи трансформація: майбутнє ПВК “Вагнер” після бунту Пригожина — у розборі FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко сподівається посилити свою армію за допомогою переходу найманців із ПВК “Вагнер”. Крім того, він розраховує, що це допоможе врівноважити кампанію Кремля через Союзну державу поглинути Білорусь. Таких висновків дійшли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє FREEДОМ.

Міністерство оборони РФ, наприклад, роззброїло найманців. ПВК “Вагнер” віддає важку техніку ЗС Росії.

“Триває підготовка до передання ПВК “Вагнер” важкої військової техніки в чинні підрозділи Збройних сил РФ”, — йдеться в повідомленні Міноборони Росії в Telegram.

Військові експерти вважають, що такий крок Кремля був вимушеним. Раніше глава Росгвардії Віктор Золотов, відповідаючи на запитання журналістів, сказав, що сили ПВК “Вагнер” дійсно могли дійти до Москви, через що пролилося б багато крові. І щоб протистояти збройному формуванню чисельністю 25 тисяч осіб, оснащеному важкою військовою технікою, потрібно відірвати від фронту величезні сили. Крім цього, напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що утримання ПВК повністю забезпечувалося державою. І тільки за один рік було витрачено понад 86 млрд руб.

Тим часом днями в російських ЗМІ з’явилися повідомлення, що на облаштування “вагнерівців” тепер витрачатимуться в Білорусі. А саме, що там почали зводити табори для розміщення бойовиків цієї ПВК. І нібито перший табір на 8 тисяч найманців уже закладають за 200 км від кордону з Україною в Осиповичах Могильовської області.

“Джерело “Вёрстки”, близьке до керівництва Могильовської області, підтвердило, що владі дано вказівку побудувати табір для ПВК у регіоні. Інформацію про те, що найманців відправлять до Білорусі, підтверджують і родичі учасників групи “Вагнера”, — ідеться в матеріалі видання “Вёрстка”.

Українські розвідники та прикордонники цієї інформації не підтвердили.

“Щодо Білорусі, давайте ще почекаємо. Наразі немає інформації про те, що дійсно системно ПВК “Вагнер” перегруповується і переходить до Білорусі на місця постійної дислокації. Це політичні заяви”, — прокоментував представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

“Щодо інформації про можливе будівництво баз для російських найманців на території Білорусі, наразі ми не фіксуємо таких робіт. Водночас виключати цього не можна. За ситуацією в Білорусі активно слідкує українська розвідка, зокрема Державна прикордонна служба України”, — сказав речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі “Українській правді”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що після спроби Пригожина влаштувати так званий переворот у РФ, на неї очікує трансформація.

“Я думаю, що ПВК “Вагнер” не продовжить своє існування в нинішньому вигляді. Але мені все одно, що з ними буде, тому що, знаєте, ми думаємо про те, що відбувається в Україні”, — висловив думку Кулеба в коментарі CNN.

А в Пентагоні впевнені, що деякі бойовики групи “Вагнера” все ще перебувають на території України. Про це заявив речник Міноборони США Патрік Райдер.

Читайте також: Це була лише прелюдія, Пригожин підставив тих, хто його підтримав і курував, — Коваленко про мету маршу на Москву

Нагадаємо, як повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, у проваленому поході на Москву брали участь не 25 тисяч, а лише 8 тисяч бойовиків ПВК “Вагнер”. 25 тисяч — це чисельність ПВК разом з африканським контингентом. Перебування Пригожина в Білорусі або умовно в Африці не буде довготривалим. Крім того, як зазначив Коваленко, Пригожин — не одноосібний керівник ПВК, він — обличчя “Вагнера”.

Прямий ефір